Rehabilitacja w neuralgiach w obrębie stawu skokowego i stopy polega na stosowaniu zabiegów fizykalnych. Elektroterapia (jonoforeza, prądy interferencyjne, Tens) działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Zabiegi z wykorzystaniem prądy mogą oddziaływać miejscowo lub w przebiegu całego nerwu obwodowego. Laser stosuję się w celu zmniejszenia stanu zapalanego.
Neuromobilizacje to element terapii manualnej. Terapeuta po dokładnym badaniu ocenia nerwy obwodowe i wdraża techniki mobilizacji nerwu. Zabieg ten również działa przeciwzapalnie, ale przede wszystkim polega on na uelastycznieniu układu nerwowego oraz odtworzenia jego prawidłowej ruchomości. Zabiegi odbywają się najczęściej trzy razy w tygodniu, a pacjent dodatkowo dostaje wytyczne co do postępowania w domu. Terapeuta pokazuje w jaki sposób wykonywać automobilizacje, aby utrwalić efekt terapeutyczny. Rozluźnianie tkanek miękkich (relaksacja poizometryczna, terapia punktów spustowych, masaż, rozciąganie mięśni) również odciąży nerw oraz złagodzi ból.
Stosując Kinesiotaping jako terapię wspomagającą uzyskamy utrwalenie efektu terapii. Można zastosować techniki rozluźniające, korygujące lub przeciwbólowe w zależności od potrzeb i wskazań. Techniki są dobierane do potrzeb pacjenta.
Jeżeli leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dalszego postępowania. Lekarz powtórnie badając przedstawi dalszy plan postępowania chirurgicznego lub pokieruje pacjenta na badania dodatkowe.
Ważnym elementem jest zróżnicowanie dolegliwości ponieważ ból pojawiający się obwodowo może być tylko objawem, a przyczyna może tkwić centralnie. Należy zbadać również kręgosłup lędźwiowy w celu potwierdzenia diagnozy.