Kinesio Taping

Kinesio Taping jest metodą terapeutyczną opracowaną przez dr Kenzo Kase. Opiera się ona na zastosowaniu plastrów nieograniczających ruchów, rozciągliwych tylko wzdłuż, o ciężarze i grubości zbliżonej do ludzkiej skóry.  Plastry nie zawierają leków.

Skuteczność stosowania tej metody potwierdzona jest licznymi badaniami naukowymi. Niezwykłą zaletą tapingu jest możliwość zastosowania go w różnych gałęziach medycyny oraz brak ograniczeń wiekowych pacjenta. Kinesio Taping może być stosowany zarówno w ortopedii, neurologii, jak i w pediatrii oraz w innych dziedzinach.

Aplikowanie plastrów może mieć różne zastosowanie w zależności od sposobu jego przyklejenia. Możemy wykorzystać je do: wspomagania pracy mięśni, stabilizacji stawu, rozluźnienia tkanek miękkich, wspomagania pracy naczyń krwionośnych oraz limfatycznych lub poprawy elastyczności blizn. Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania tapingu na niemalże każdą okolicę ciała.

W aplikacjach wykorzystuje się sześć technik: mięśniową, więzadłową, limfatyczną, powięziową, korekcyjną i funkcjonalną. Różnią się one sposobem przyklejania (m.in. stopień rozciągnięcia plastra, rozciągnięcie oklejonego obszaru skóry i tkanek, pozycja). Do zalet stosowania Kinesio Tape można zaliczyć: dobrą tolerancję aplikacji przez pacjentów, długotrwałe działanie zastosowanych technik, szybko odczuwalny efekt i możliwość stosowania równolegle innych form terapii.

    Umów się na wizytę
    Call Now Button