O Poradni Chorób Stopy

Poradnia Chorób Stopy to nowoczesna poradnia specjalistyczna, stworzona przez zespół pasjonatów (lekarzy, fizjoterapeutów oraz podologów), których celem jest leczenie chorób oraz urazów stawu skokowego i stopy, na światowym poziomie.

Nasze wieloletnie doświadczenie w leczeniu urazów, praca na oddziale ortopedycznym oraz liczne kursy i staże zagraniczne utwierdziły nas w przekonaniu, że chirurgia stopy i stawu skokowego jest wysoko specjalistyczną dziedziną ortopedii. Rządzi się ona zupełnie innymi prawami i wykorzystuje inne techniki, niż popularna chirurgia kolana, biodra czy barku.

Leczenie pacjentów prawidłowo, zgodnie z najnowszą wiedzą oraz dorównywanie wynikami renomowanym klinikom europejskim wiąże się z poświęceniem tej pracy większości życia. Zgodnie z tą zasadą nieustannie dbamy o nasz rozwój naukowy i zawodowy.

Nasza Historia

Poradnia Chorób Stopy powstała w 2008 roku, w celu zapewnienia kompleksowej opieki dla Pacjentów z chorobami stopy, stawu skokowego lub będących po urazach tej okolicy (złamania, skręcenia, zwichnięcia, uszkodzenia ścięgna Achillesa).

Oto, jak przebiegała historia działalności Poradni Chorób Stopy aż do dziś:

W 2006 – 2008 opracowywanie koncepcji i zasad funkcjonowania wysokospecjalistycznej poradni chirurgii stopy i stawu skokowego.

W 2008 roku doktorzy Krzysztof Bryłka i Paweł Kołodziejski stworzyli w Warszawie Poradnię Chorób Stopy.

W 2009 roku przy Poradni powstał zakład rehabilitacji stopy i stawu skokowego. Kierownikiem rehabilitacji została mgr (obecnie dr n.o zdr.) Katarzyna Bażant.

W 2011 roku doświadczenie personelu zostało uhonorowane utworzeniem w Poradni Chorób Stopy ośrodka szkoleniowego dla lekarzy z chirurgii stopy i stawu skokowego na Polskę i Europę Wschodnią. Pierwszym patronem ośrodka była francuska firma EOS, a kolejnym amerykańska firma Integra LifeScience.

W 2012 roku, ze względu na duże zainteresowanie Pacjentów naszą Poradnią, otworzyliśmy filię Poradni Chorób Stopy w Katowicach.

W 2013 roku, w ramach Poradni Chorób Stopy rozpoczęto działalność pracowni doboru indywidualnych wkładek ortopedycznych, wyposażonej w specjalistyczne urządzenia do komputerowej analizy nacisków stóp.
W 2013 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów, powstał specjalistyczny gabinet podologiczny.

W 2014 roku konsultacje rozpoczął specjalista ortopedii i traumatologii dziecięcej.

W 2014 roku, ze względu na bardzo duże zainteresowanie Pacjentów, otworzyliśmy filię Poradni Chorób Stopy przy ul. Migdałowej 10 lok. 4 Warszawa – Ursynów.

W 2015 roku otworzyliśmy nową filię Poradni Chorób Stopy w Gdańsku.

W 2016 roku, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie naszych Pacjentów, uruchomiliśmy gabinet indywidualnego doboru wkładek na Ursynowie.

W 2018 roku, rozszerzając terytorialnie działalność, otworzyliśmy filię Poradni Chorób Stopy w Łodzi.

W 2019 roku dwie warszawskie placówki Poradni Chorób Stopy (z ul. Bartniczej i Kondratowicza) zostały przeniesione do Centrum Medycznego Medicum przy ul. Wysockiego 10.

Doświadczenie

W czasie naszej działalności prowadziliśmy wiele staży dla ortopedów i fizjoterapeutów. Byliśmy autorami oraz recenzentami wielu artykułów, zarówno w prasie branżowej, jak i popularnonaukowej. Gościliśmy w wielu programach telewizyjnych oraz radiowych, dbając o rozwój tej dziedziny ortopedii w Polsce.

Lekarze Poradni Chorób Stopy są członkami „Europejskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego” (EFAS), „Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego” (PFAS) oraz GRECMIP (Groupe de Recherche et d’Etude en Chirurgie Mini-Invasive du Pied – międzynarodowego towarzystwa propagującego miniinwazyjną chirurgię stopy i stawu skokowego.

Zaufanie

Poradnia Chorób Stopy została wybrana przez firmę Stryker na centrum szkoleniowe dla lekarzy ortopedów z chirurgii stopy i stawu skokowego.

Poradnia Chorób Stopy otrzymała również od nowozelandzkiej firmy Formthotics status Centrum Szkoleniowego i Ośrodka Referencyjnego Regionu Mazowsza do prowadzenia szkoleń i konsultacji naukowo medycznych dla lekarzy oraz fizjoterapeutów w zakresie stosowania Formthotics Medical System.

Posiadamy ogromne doświadczenie w chirurgii stopy i stawu skokowego. Wykonujemy wszystkie typy operacji, stosując nowoczesne i jednocześnie sprawdzone techniki chirurgiczne.

slider

    Umów się na wizytę
    Call Now Button