Refleksologia stóp

Czym jest refleksologia stóp?

Refleksologia stóp jest rodzajem masażu leczniczego, a zarazem relaksacyjnego, wywodzącego się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Ta holistyczna metoda lecznicza potrafi pomóc m.in. w walce z bezsennością, poprawia pracę układu krążenia, wątroby, jelit czy nerek.

Zadaniem refleksologa jest odnalezienie blokad energetycznych w ciele pacjenta, a następnie poprzez odpowiedni masaż receptorów oraz stymulację meridianów, przywrócenie właściwego przepływu energii, a zarazem równowagi psychofizycznej.

Jak wygląda zabieg refleksologii?

W trakcie zabiegu refleksolog uciska określone punkty refleksoryczne, odpowiadające za poszczególne narządy ciała. W refleksologii punkty te znajdują się głównie na stopach. Stymulując określone receptory, aktywujemy proces samoleczenia  organizmu, prowadząc tym samym do przywrócenia  wewnętrznej równowagi (homeostazy).

W Poradni Chorób Stopy wykonujemy masaż leczniczy stóp wg metody Inge Dougans, międzynarodowego autorytetu w dziedzinie współczesnej refleksologii. Wspomniana terapia łączy w sobie dwie metody: refleksologię i chińską naukę o kanałach energetycznych (meridianach). Poprzez kanały energetyczne przepływa energia życiowa CHI. Kiedy przepływ jest swobodny, ciało jest zrównoważone i zdrowe. Jednak, gdy w meridianach powstaną blokady, równowaga ciała zostaje zachwiana i rozwija się choroba.

Refleksologia jest optymalnym  zabiegiem profilaktyki zdrowotnej zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Przewagą refleksologii stóp nad innymi zabiegami jest fakt, iż nie obowiązuje tu żadna granica wiekowa.

Główne zalety refleksologii:

 • łagodzi stres –  wprowadzając organizm w stan głębokiej relaksacji,
 • wspomaga proces detoksykacji organizmu – wspierając m.in. pracę wątroby, nerek oraz jelit,
 • usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego – odblokowując szlaki bodźców nerwowych,
 • pomaga w walce z bólem – zwiększając wydzielanie endorfin oraz zamykając tzw. „bramki bólu”,
 • pozytywnie wpływa na układ hormonalny – przywracając stan równowagi hormonalnej,
 • poprawia pracę układu krążenia – umożliwiając właściwą cyrkulację krwi i poprawiając ukrwienie tkanek,
 • usuwa złogi i toksyny  – przynosząc ulgę obolałym stopom.
Refleksologia stóp
Refleksologia stóp

Ile trwa leczenie metodą refleksologii stóp?

Wykonując zabieg refleksologiczny na stopach, działamy na cały organizm. Obowiązuje tu zasada serii zabiegowej. Symptomy poprawy zdrowia mogą pojawić się już po kilku zabiegach, jednak w celu trwałej poprawy i powrotu do stanu równowagi fizjologicznej, należy poddać się serii zabiegów.

W Poradni Chorób Stopy Refleksoterapeuta, w oparciu o szczegółowy wywiad oraz ocenę stanu stóp, zaproponuje optymalną dla każdego pacjenta liczbę oraz częstotliwość zabiegów.

Wyróżnia się trzy podstawowe serie:

 • seria podstawowa: 8-12  zabiegów (średnio 10 zabiegów),
 • seria średnia: 12-20 zabiegów (średnio 15 zabiegów),
 • seria długa: 20-30 zabiegów (średnio 25 zabiegów).

Czas trwania zabiegu w naszej poradni to ok. 50-60 min. Optymalna częstotliwość w ramach serii to 2-3 dni. Dodatkowo przy pierwszej wizycie refleksolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, pozwalający zoptymalizować efekty terapii.

Już dziś zapisz się na konsultacje do doświadczonego refleksologia Poradni Chorób Stopy i popraw stan swojego zdrowia!

Refleksologia stóp – cennik

 

 

Refleksologia Pojedynczy zabieg 180,00 zł
Refleksologia pakiet Seria 5 spotkań 850,00 zł
Seria 10 spotkań 1 700,00 zł

  Umów się na wizytę
  Call Now Button