Rehabilitacja

Poradnia Chorób Stopy oferuje fizjoterapię spełniającą najwyższe międzynarodowe standardy. Naszym priorytetem jest skuteczne, indywidualne podejście do każdego problemu, oparte o nowoczesne techniki, wieloletnie doświadczenie i zrozumienie potrzeb pacjenta.

Rehabilitację prowadzi zespół wykwalifikowanych magistrów fizjoterapii, którzy systematycznie pogłębiają swoją wiedzą podczas licznych szkoleń, konferencji i warsztatów. Nieustanny rozwój kompetencji kadry gwarantuje najwyższy poziom usług oraz „szerokie spojrzenie” na każdą z dolegliwości.

Oferta Poradni Chorób Stopy obejmuje również konsultacje ze specjalistami z dziedzin podologii, chirurgii ortopedycznej, ortopedii dziecięcej oraz doboru wkładek ortopedycznych, a także zabiegi i operacje, co w połączeniu z indywidualnie dobraną fizjoterapią zapewnia szybkie i długotrwałe rezultaty. Nasi terapeuci współpracują z lekarzami i podologami, dzięki czemu każdy pacjent objęty jest kompleksową opieką.

Bazując na nowoczesnych programach terapeutycznych, specjalizujemy się w prowadzeniu rehabilitacji pacjentów:

  • po zabiegach operacyjnych, jak i przygotowujących do operacji (np. stawu skokowego, kolanowego, stopy, ścięgna Achillesa);
  • po urazach narządu ruchu, m. in. urazach sportowych jak: skręcenia, złamania, zwichnięcia;
  • z chorobami stopy, stawu skokowego lub kolanowego leczonych nieoperacyjnie;
  • ze schorzeniami wszystkich stawów obwodowych oraz kręgosłupa.

Terapia indywidualna

W oparciu o kompleksową diagnostykę funkcjonalną tworzymy indywidualny program terapii, który jest dostosowany do stanu oraz możliwości każdego pacjenta. Wnikliwe określenie przyczyny dolegliwości pozwala nam na skuteczną walkę ze schorzeniem i pozbycie się nie tylko objawów, ale też przyczyn danej dolegliwości. W procesie leczenia posługujemy się metodami terapeutycznymi, takimi jak: terapia manualna, PNF, masaż tkanek głębokich. Terapia indywidualna pozwala na zwiększenie zakresu ruchu w stawach, zwiększenie elastyczności mięśni, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz napięcia tkanek miękkich.

Ćwiczenia indywidualne

Nasi terapeuci prowadzą instruktaże ćwiczeń, które również dobrane są indywidualnie do potrzeb naszych pacjentów. Dzięki odpowiednim zestawom ćwiczeń pacjenci wiedzą, jak prawidłowo gimnastykować się w domu, by nie tylko utrzymać, ale przede wszystkim pogłębiać efekty uzyskane podczas pracy wraz z terapeutą.

Fizykoterapia

Fizykoterapia jest bardzo dobrym uzupełnieniem terapii indywidualnej i ćwiczeń. Jest to grupa zabiegów wykorzystująca zjawiska fizyczne, takie jak: zimno, ciepło, pole magnetyczne, fale mechaniczne i elektromagnetyczne. Spośród szerokiej oferty, obejmującej m. in.: laseroterapię, ultradźwięki, pole magnetyczne, elektroterapię oraz krioterapię, nasi fizjoterapeuci dobierają zabiegi do potrzeb każdego pacjenta.

Nasze Motto:

Celem naszej pracy jest zapewnienie Pacjentom kompleksowej opieki, przy użyciu metod opartych na wiedzy i wypracowanym przez lata doświadczeniu.

dr n.o zdr. Katarzyna Bażant – Kierownik Rehabilitacji

    Umów się na wizytę
    Call Now Button