Czym zajmuje się podolog

Podologia kosmetyczna jest dziedziną kosmetologii, ściśle powiązaną z medycyną. Zajmuje się leczeniem i profilaktyką zmian chorobowych, powstających w obrębie stóp i paznokci. Specjalistą wykonującym zabiegi w tym zakresie jest podolog, diagnozujący i prowadzący terapię, dostosowaną indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta.

Jako Poradnia Chorób Stopy, zajmując się profesjonalnym leczeniem i profilaktyką schorzeń stóp wiemy, jak często problemy wrastających paznokci, modzeli czy boleśnie pękającej skóry na piętach są zaniedbywane. Dlatego też, konsultacje podologiczne są zalecane wszystkim Pacjentom czującym dyskomfort w obrębie skóry stóp i paznokci.

Co nas wyróżnia

Dzięki praktycznemu doświadczeniu oraz specjalistycznym urządzeniom pomagamy również pacjentom obciążonym genetycznymi schorzeniami stóp oraz stosujemy zabiegi związane z problemami stopy cukrzycowej.

Ze specjalistycznych zabiegów podologicznych powinni korzystać pacjenci, posiadający zmiany chorobowe stóp i paznokci, takie jak:

  • nadmiernie narastający, zrogowaciały naskórek;
  • pękanie skóry na piętach;
  • modzele i odciski;
  • przerośnięte, wrastające paznokcie;
  • problemy stopy cukrzycowej;
  • pacjenci potrzebujący porady w codziennej pielęgnacji stóp.

W naszych gabinetach  podologicznych, w sposób szczególnie uważny dbamy o higienę i bezpieczeństwo Pacjentów. W gabinetach podologicznych Poradni Chorób Stopy używane są tylko narzędzia jednorazowego bądź sterylne wielorazowego użytku.

Choroby stóp mają często niejednorodny charakter. Podstawą w opracowaniu prawidłowej terapii jest przede wszystkim właściwa diagnostyka dolegliwości.

Nasi podolodzy ściśle współpracują ze specjalistami z różnych dziedzin, m.in. z: lekarzami, fizjoterapeutami, dietetykami,  przez co zapewniamy Pacjentom kompleksową opiekę, realizując tym samym wspólną myśl w celu dobrania jak najlepszej metody leczenia.

    Umów się na wizytę
    Call Now Button