Wkładki Formthotics

Wkładki Formthotics wykonane  są z wysokogatunkowego, termoplastycznego tworzywa Formax, opracowanego specjalnie dla potrzeb systemu Formthotics.

Charakteryzuje się on zamkniętą strukturą komórkową, dzięki czemu wkładki lepiej znoszą obciążenia i dłużej zachowują swój kształt, dając pewniejsze podparcie dla stopy. Wkładki mają gładką strukturę, są bardzo lekkie i elastyczne, dzięki czemu podczas chodu tworzą jedność ze stopą.

Dodatkowe zalety wkładek:

  • hipoalergiczne;
  • łatwe w czyszczeniu;
  • odporne na działanie grzybów i bakterii;
  • odporne na działanie wilgoci.

Wkładki Formthotics wpływają na znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych, korygują ustawienie stóp i doskonale wspierają leczenie zachowawcze, jak i pooperacyjne.

Dlaczego wkładki Formthotics?

Wkładki mają nadany wstępny kształt, przy tworzeniu którego kierowano się budową anatomiczną ludzkiej stopy. Dzięki temu zapewniają odpowiednie podparcie łuków stopy. Poprzez unikalne wyprofilowanie tylnej części wkładki, uzyskujemy lepsze dopasowanie, zarówno do buta, jak i do stopy oraz stabilne podparcie tyłostopia. System Formthotics oferuje wkładki różnego kształtu, co pozwala na dobranie zaopatrzenia odpowiedniego do potrzeb pacjenta oraz praktycznie każdego rodzaju obuwia.

Podczas wizyty, wkładkę dopasowuje się indywidualnie do kształtu stopy, poprzez formowanie termiczne. W ten sposób uzyskujemy maksymalne wsparcie oraz komfort podczas użytkowania, gdyż otrzymany produkt jest unikalny, tak samo jak każda ludzka stopa. Dodatkowo  zastosowanie procesu formowania termicznego umożliwia  modyfikowanie wkładki w każdym etapie leczenia, dzięki czemu uzyskujemy pełną kontrolę i wsparcie przez cały czas.

Aby w pełni sprostać wymaganiom pacjentów, stworzono wkładki o zróżnicowanych kształtach i stopniu twardości. Dzięki temu, produkty Formthotics znajdują zastosowanie zarówno w procesie leczenia i rehabilitacji schorzeń w obrębie stopy i całej kończyny dolnej, jak i polepszeniu wyników sportowych czy zapewnieniu komfortu w codziennym użytkowaniu. Na ich wszechstronność składa się kilka czynników m.in. kształt oraz twardość.

Wkładki Formthotics mogą być wykonane z pojedynczej lub podwójnej warstwy o zróżnicowanej twardości. Posiadamy również w ofercie specjalne dwuwarstwowe wkładki, stworzone w systemie Shockstop. Oprócz zapewnienia właściwej stabilności, tłumią wstrząsy przenoszone na mięśnie, kości i stawy przy każdym kroku, przez co zapewniają szczególny komfort i wygodę.

Dzięki określonej twardości i zdolności amortyzacji, każda z naszych wkładek umożliwia dobór odpowiedniego wsparcia funkcji poszczególnych struktur stopy, w zależności od potrzeb czy wykonywanej aktywności.

Każda z wkładek w procesie produkcji jest wycinana z jednolitego bloku tworzywa Formax, a nie wyciskana na prasie czy wtryskiwana do formy. Oznacza to, że w każdym miejscu gęstość materiału jest taka sama, a więc zachowana jest właściwa miękkość i sprężystość umożliwiająca optymalne działanie wkładki.

    Umów się na wizytę
    Call Now Button