Badanie komputerowe stóp Warszawa

  W procesie leczenia niezwykle istotne jest szczegółowe badanie Pacjenta. Dzięki dobrze przeprowadzonemu badaniu specjalista może postawić właściwą diagnozę, która jest kluczem do efektywnego postępowania leczniczego.

  Jako jeden z elementów naszego badania wykorzystujemy platformę pedobarograficzną Footscan System firmy RS Scan, która znana jest na całym świecie jako producent sprzętu diagnostycznego. Tego typu platform używa się m.in. w placówkach naukowych zajmujących się badaniami biomechanicznymi oraz w centrach medycyny sportowej.

  To nowoczesne urządzenie pozwala na niezwykle dokładną (300 klatek na sekundę, ponad 4000 czujników rejestrujących nacisk) analizę biomechaniki stopy, zarówno w statyce, jak i podczas aktywności dynamicznych takich jak bieg czy chód. Daje nam to informacje o rozkładzie nacisków na podeszwowej stronie stopy, czasie obciążania kończyny w poszczególnych fazach chodu, zakresie ruchu stawu podskokowego podczas aktywności czy drodze przemieszczania się środka nacisku. Na podstawie tych danych możliwe jest dokładne określenie dysfunkcji stopy, a także pozostałych elementów łańcucha kinematycznego jakim jest ludzkie ciało.

  Przeprowadzane przez nas badanie jest całkowicie nieinwazyjne i zajmuje niewiele czasu około 10 minut. Polega na przejściu lub przebiegnięciu po specjalnym rozbiegu w który opuszczona jest platforma. Całość stanowi równą trasę o jednakowej twardości, więc podczas pokonywania tej płaszczyzny funkcja kończyny pozostaje niezmienna.

  Jest to niezwykle pomocne badanie w przypadku doboru wkładek, ponieważ pozwala sprawdzić jak wygląda praca stopy jako układu biomechanicznego podczas ruchu. Dzięki temu można stwierdzić nieprawidłowości, które nie dają o sobie znać podczas stania, a bywają dokuczliwe w codziennym przemieszczaniu się.

Badanie komputerowe stóp Warszawa – na czym polega

Badanie komputerowe stóp Warszawa to badanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu wsparte technikami tradycyjnymi. W czasie badania obraz stóp jest rejestrowany, dalej skanowany i automatycznie przetwarzany oraz transmitowany do komputera. Wyniki badania dają odpowiedź z jaką wadą stopy mamy w tym wypadku do czynienia. Komputerowe badanie stopy Warszawa ułatwia określenie niekorzystnego przeciążenia różnych obszarów stopy. Ma to niezwykle wielkie znaczenie zwłaszcza u cukrzyków, a szczególnie w Zespole Stopy Cukrzycowej, w chorobach reumatycznych oraz tak zwanej stopie reumatoidalnej, bądź neuropatycznej. Cyfrowa analiza oraz kolorowa wizualizacja umożliwia optymalne dobranie odpowiedniego obuwia oraz wkładek ortopedycznych do butów a przez to zmniejszenie, bądź  w pełni zlikwidowanie negatywnych i często nieprzyjemnych skutków długotrwałych nieprawidłowych przeciążeń w obrębie stóp zarówno u dzieci , u dorosłych, jak również u osób aktywnie uprawiających sport. Dodatkowo zastosowanie skanera 2D w procesie diagnostyki pozwala na rzetelną ocenę stanu skóry podeszwowej strony stopy, miejsc rogowacenia naskórka lub tworzenia się modzeli oraz nagniotków.

Komputerowe badanie stopy Warszawa – cel

Aparatura do komputerowe badanie stopy Warszawa CQ-St zaprojektowana oraz wyprodukowana została tak aby ułatwić diagnostykę podporu pełnej postawy ciała oraz szybkiego wykrycia wad postawy ciała. Celem jest uzyskanie miarodajnego, obiektywnego oraz udokumentowanego obrazu podeszwowej strony stóp. Badanie komputerowe stóp Warszawa umożliwia właściwe dostosowanie ćwiczeń, bądź ewentualnego zaopatrzenia ortopedycznego (wkładki ortopedyczne).

Badanie komputerowe stóp Warszawa – zalety

– Skaner przestrzenny 3D do wykazywania wysklepienia śródstopia w warunkach obciążenia oraz odciążenia stopy,

– Analiza obciążeń dzięki kolorowej prezentacji intensywności nacisku,

– Obserwacja ustawienia pięt (szpotawość – koślawość),

– Analiza rzeczywistego rzutu środka ciężkości poprzez czteroczujnikową platformę stabilograficzną,

– Dynamiczna rejestracja badań podczas poruszania.

Badanie komputerowe stóp Warszawa jest nieinwazyjne, nieszkodliwe oraz w pełni bezpieczne. Do przeprowadzenia badania absolutnie nie jest potrzebne skierowanie.

Komputerowe badanie stopy Warszawa – jak często wykonywać

badanie komputerowe stóp warszawa

badanie komputerowe stóp warszawa

Badanie komputerem podoskopowym daje możliwość kontroli zastosowanego leczenia oraz profilaktyki, dlatego też częstość powtarzania badania uzależniona jest od ewentualnego problemu. Zwykle kontrolne badanie komputerowe stóp Warszawa wykonywane jest co trzy-cztery miesiące. Pacjent uzyskuje wynik z komputerowe badanie stopy Warszawa, w którym zawarte są informacje na temat ukształtowania:

– Sklepienia podłużnego – kąt Clarke’a oraz wskaźnik Sztritera-Godunowa,

– Sklepienia poprzecznego – kąt piętowy Gamma oraz wskaźnik Wejsfloga,

– Długości stopy oraz jej szerokości,

– Kąty koślawości palucha Alfa,

– Kąty szpotawości palca Beta.

Poprzez zastosowanie w aparaturze numerycznej procedury korekcji zniekształceń geometrycznych obrazu, otrzymywana jest dokładność odwzorowania obrazu rzędu jednego mm. W praktyce niemożliwym jest ukazanie na skórze pacjenta fizjologicznych punktów z dokładnością większą aniżeli pięć mm.

Tagi: badanie komputerowe stóp warszawa , komputerowe badanie stopy Warszawa

Leave a reply