W procesie leczenia niezwykle istotne jest szczegółowe badanie Pacjenta. Dzięki dobrze przeprowadzonemu badaniu specjalista może postawić właściwą diagnozę, która jest kluczem do efektywnego postępowania leczniczego.

  Jako jeden z elementów naszego badania wykorzystujemy platformę pedobarograficzną Footscan System firmy RS Scan, która znana jest na całym świecie jako producent sprzętu diagnostycznego. Tego typu platform używa się m.in. w placówkach naukowych zajmujących się badaniami biomechanicznymi oraz w centrach medycyny sportowej.

  To nowoczesne urządzenie pozwala na niezwykle dokładną (300 klatek na sekundę, ponad 4000 czujników rejestrujących nacisk) analizę biomechaniki stopy, zarówno w statyce, jak i podczas aktywności dynamicznych takich jak bieg czy chód. Daje nam to informacje o rozkładzie nacisków na podeszwowej stronie stopy, czasie obciążania kończyny w poszczególnych fazach chodu, zakresie ruchu stawu podskokowego podczas aktywności czy drodze przemieszczania się środka nacisku. Na podstawie tych danych możliwe jest dokładne określenie dysfunkcji stopy, a także pozostałych elementów łańcucha kinematycznego jakim jest ludzkie ciało.

  Przeprowadzane przez nas badanie jest całkowicie nieinwazyjne i zajmuje niewiele czasu okołs około 10 minut. Polega na przejściu lub przebiegnięciu po specjalnym rozbiegu w który opuszczona jest platforma. Całość stanowi równą trasę o jednakowej twardości, więc podczas pokonywania tej płaszczyzny funkcja kończyny pozostaje niezmienna.

  Jest to niezwykle pomocne badanie w przypadku doboru wkładek, ponieważ pozwala sprawdzić jak wygląda praca stopy jako układu biomechanicznego podczas ruchu. Dzięki temu można stwierdzić nieprawidłowości, które nie dają o sobie znać podczas stania, a bywają dokuczliwe w codziennym przemieszczaniu się.

Tagi: badanie komputerowe stóp warszawa , komputerowe badanie stopy Warszawa

Call Now Button