• Rodzaje wkładek ortopedycznych

  Rodzaje wkładek ortopedycznych

   

  wkładki ortopedyczne warszawa

  wkładki ortopedyczne warszawa

    Wiele schorzeń i deformacji w obrębie stopy wymaga stosowania specjalnych wkładek ortopedycznych, których zadaniem jest prawidłowe wysklepienie stopy i utrzymanie jej w tym stanie podczas chodu, a także zmniejszenie nacisku i obciążenia stopy. Dolegliwości, do leczenia których stosowane jest leczenie objawowe opierające się właśnie na stosowaniu wkładek ortopedycznych jest bardzo wiele, ale najczęściej są to haluksy czyli paluchy koślawe, paluchy sztywne, płaskostopie, a także ochrona stopy przed odciskami i modzelami. Sklepy ortopedyczne w Warszawie oferują szeroki wybór wkładek ortopedycznych. Możliwe jest do nabycia wkładek ortopedycznych korekcyjnych, odciążających, wyrównujących skrócenie kończyny dolnej ,uzupełniających ubytki w stopie lub dopasowywane indywidualnie do utrwalonego zniekształcenia stopy. Oprócz tego w ofercie warszawskich sklepów z wkładkami ortopedycznymi znajdziemy np. wkładki silikonowe, które amortyzują wstrząsy, redukują dolegliwości bólowe oraz podrażnienia związane z uciskiem na stopę. Znajdziemy także wkładki metatarsalne, które pozwalają na odpowiednie ustawienie głów kości śródstopia, amortyzują wstrząsy oraz chronią przed nadmiernym uciskiem, dodatkowo likwidują uczucie dyskomfortu i zapobiegają powstawaniu zrogowaciałego naskórka, którego następstwem mogą być odciski i modzele. Istnieją także wkładki ortopedyczne prostujące palce stóp, co jest wykorzystywane do leczenie palców młotkowatych i podwiniętych, redukuje ból i nacisk oraz pozwala na poprawne ustawienie palców oraz utrzymanie ich w tej pozycji. Palce młotkowate mogą być także leczone przy pomocy wkładek ortopedycznych ochronnych, których zadaniem jest ochrona zdeformowanych palców przed uciskiem i urazem. Wśród oferty sklepów w Warszawie z wkładkami ortopedycznymi możemy się także spotkać z wkładkami stosowanymi w leczeniu płaskostopia poprzecznego lub płaskostopia podłużnego, a także specjalne kliny i nakładki silikinowe lub żelowe do leczenia haluksów.

  Tagi: wkładki ortopedyczne

  Dodaj komentarz →
 • Opublikowany przez Dorota w 29 grudnia 2015, 18:55

  Witam.Mam od 2 lat problem z bólem palca duzego u nogiw miejscu jego zginania oraz ból poduszki tego palca uczucie takie jakbym miała kulec ale nie kuleje .Ból promieniuje na lewą cześć stopy od palca dużego prawej nogi tzw srodstopie .Dzieje się to najczęściej przy obuwiu wysokim. Na płaskim obuwiu ten ból jest dużo mniejszy .Proszę o pomoc w tej sprawie.Bylam u kilku lekarzy ortopedii i niestety zalecenie tylko noszenie obuwia na niskim poza tym żadnych innych porad . Dziękuję i pozdrawiam Dorota R.

  Odpowiedz →
 • Opublikowany przez Dorota w 2 stycznia 2016, 17:34

  Witam 🙂 Opisałam swoją dolegliwość wyżej .Od tamtej pory nie otrzymałam od Państwa odpowiedzi ale rozumiem jest taki okres świąteczny .Udałam się do lekarza ponownie i zostały mi wykonane badania RR
  F (ICD-12:K21) wyszedł dodatni .Dostałam skierowanie do ortopedy i reumatologOprocz tego przepisami mi lekarstwo w spray Elmetacin po dniach ból się zmniejszył .Prosze o poradę co Państwo sądzicie o moim przypadku ? i czy najpierw mam się udać do jakiego lekarza ortopedy czy reumatolog.

  Odpowiedz →
Napisz komentarz
Cancel reply
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej