• Klika słów o podologii

  Klika słów o podologii

   

  deformacje stóp

  deformacje stóp

    Podologia jest to dziedzina medycyny, której obiektem zainteresowań są stopy oraz staw skokowy. Podologia zajmuje się ich pielęgnacją oraz terapią schorzeń i dolegliwości występujących w obrębie stopy. Swoją nazwę wzięła z języka greckiego, w którym  podo oznacza stopę, a logos naukę. Pomaga w leczeniu wielu deformacji stóp takich jak na przykład haluksy czy płaskostopie, a także jest pomocna w walce z dolegliwościami typu odciski, modzele, brodawki czy wrastające paznokcie. W Warszawie podologia jest bardzo mocno rozwinięta i pacjenci mają szansę znaleźć wiele specjalistycznych ośrodków i klinik podologii. Do tego typu ośrodków powinni się zgłaszać przede wszystkim pacjenci, którzy cierpią na deformację stóp, pacjenci z ograniczonym zakresem ruchu, pacjenci których dotykają choroby kości lub stawów, a także pacjenci z chorobami ogólnoustrojowymi, związanymi z przemianą materii takie jak cukrzyca czy reumatyzm. Gabinety podologiczne w Warszawie oferują szeroki zakres badań diagnostycznych i poza wymienionymi wyżej schorzeń, pozwalają także na usuwanie zmian skórnych na stopach takich jak odciski, modzele, brodawki czy nadmiernie zgrubiały naskórek. Podologia umożliwia również ograniczenie nadmiernej potliwości stóp oraz całkowite wyeliminowanie problemu pękających pięt.

    Podologia w Warszawie jako bardzo rozwinięta oferuje bardzo wiele różnorodnych metod i technik leczenia. Ważne by każdy zabieg poprzedzony był wywiadem lekarskim, badaniami diagnostycznymi stóp bez obciążenia i z obciążeniem oraz postawieniem poprawnej diagnozy. Bardzo ważnym podologicznym badaniem wykonywanym w każdym ośrodku w Warszawie, który świadczy usługi z zakresu podologii jest badanie podoskopem. Pozwala ono na ocenę wad chodu i wad stóp. Dzięki niemu możliwe jest także rozpoznanie deformacji stóp i określenie kształtu stopy oraz sposobu jej obciążenia. Dodatkowo wykonywane jest badanie mające za zadanie ocenić stabilność stawu skokowego.

  Tagi: podologia warszawa

  Dodaj komentarz →
Napisz komentarz
Cancel reply
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej