Wkładki Formthotics wykonane z wysokogatunkowego tworzywa Formax, opracowanego specjalnie dla potrzeb systemu Formthotics. Charakteryzuje się on zamkniętą strukturą komórkową, dzięki czemu wkładki lepiej znoszą obciążenia i dłużej zachowują swój kształt dając pewniejsze podparcie dla stopy. Wkładki mają gładką strukturę, są bardzo lekkie i elastyczne dzięki czemu podczas chodu tworzą jedność ze stopą.

formthotics 1
formthotics 1

 Oprócz tego są:

> hipoalergiczne
> łatwe w czyszczeniu
> odporne na działanie grzybów i bakterii
> odporne na działanie wilgoci

JAK DZIAŁAJĄ?

  Wkładki mają nadany wstępny kształt, przy tworzeniu którego kierowano się budową anatomiczną ludzkiej stopy. Dzięki temu zapewniają odpowiednie podparcie łuków stopy. Poprzez unikalne wyprofilowanie tylnej części wkładki uzyskujemy lepsze dopasowanie zarówno do buta jak i do stopy oraz stabilne podparcie tyłostopia. System Formthotics oferuje wkładki różnego kształtu, co pozwala na dobranie zaopatrzenia odpowiedniego do potrzeb pacjenta oraz praktycznie każdego rodzaju obuwia.

  Podczas wizyty wkładkę dopasowuje się indywidualnie do kształtu stopy poprzez formowanie termiczne. W ten sposób uzyskujemy maksymalne wsparcie oraz komfort podczas użytkowania, gdyż otrzymany produkt jest unikalny, tak samo jak każda ludzka stopa. Dodatkowo  zastosowanie procesu formowania termicznego umożliwia  modyfikowanie wkładki w każdym etapie leczenia, dzięki czemu uzyskujemy pełną kontrolę i wsparcie przez cały czas.

WŁAŚCIWOŚCI WKŁADEK FORMTHOTICS

  Aby w pełni sprostać wymaganiom pacjentów stworzono wkładki o zróżnicowanych kształtach i stopniu twardości. Dzięki temu produkty Formthotics  znajdują zastosowanie zarówno w procesie leczenia i rehabilitacji schorzeń w obrębie stopy i całej kończyny dolnej, jak i polepszeniu wyników sportowych czy zapewnieniu komfortu w codziennym użytkowaniu. Na ich wszechstronność składa się kilka czynników.

Kształt

> Original- jest to podstawowa i najczęściej stosowana linia wkładek. Dzięki wyraźnemu podparciu wszystkich łuków i pięty zapewnia idealne wsparcie dla struktur anatomicznych stopy oraz jej prawidłowe ustawienie.
> 3/4- są krótszą wersją oryginału mającą zastosowanie, gdy wymagane jest pełne wsparcie dla struktur anatomicznych a typ obuwia uniemożliwia wykorzystanie dłuższych wkładek.
> Comfort -są cieńszymi wkładkami długości 3/4 i posiadają niższe zabudowanie pięty. Stworzone specjalnie do butów w których nie zmieściłaby się inna wkładka.
> Low Volume- jest to linia wkładek z niżej zabudowaną piętą, oraz zwężających się lekko ku końcowi. Taki kształt umożliwia ich zastosowanie w dobrze przylegających butach sportowych, a także eleganckim obuwiu.
> Junior- jest miękką wkładką długości 3/4 dedykowaną specjalnie dla dzieci. Występuje w czterech rozmiarach i zapewnia wsparcie oraz delikatną korekcję dla rozwijającej się stopy.

Twardość

  Wkładki Formthotics mogą być wykonane z pojedynczej lub podwójnej warstwy o zróżnicowanej twardości. Posiadamy również w ofercie specjalne dwuwarstwowe wkładki stworzone w systemie Shockstop. Oprócz zapewnienia właściwej stabilności tłumią wstrząsy przenoszone na mięśnie, kości i stawy przy każdym kroku, przez co zapewniają szczególny komfort i wygodę.

  Dzięki określonej twardości i zdolności amortyzacji każda z naszych wkładek umożliwia dobór odpowiedniego wsparcia funkcji poszczególnych srtuktur stopy w zależności od potrzeb czy wykonywanej aktywności.

Wykonanie w technologii frezowania 3D

  Każda z wkładek w procesie produkcji jest wycinana z jednolitego bloku tworzywa Formax, a nie wyciskana na prasie czy wtryskiwana do formy. Oznacza to, że w każdym miejscu gęstość materiału jest taka sama, a więc zachowana jest właściwa miękkość i sprężystość umożliwiająca optymalne działanie wkładki.

PROCES DOPASOWANIA WKŁADKI FORMTHOTICS

  Po specjalistycznym i indywidualnym dobraniu wkładki o odpowiednich parametrach w zależności od potrzeb pacjenta następuje proces jej formowania termicznego poprzez nagrzanie. Następnie pacjent zakłada obuwie wraz z wkładką, aby uzyskać wycisk odpowiadający tak zwanej mapie stopy. W ten sposób otrzymujemy spersonalizowane zaopatrzenie ortopedyczne świetnie pasujące do konkretnej stopy. Kolejnym oraz również ostatnim krokiem jest zastosowanie specjalnych klinów oraz pelot umożliwiających korekcję zgodnie ze wskazaniami stwierdzonymi podczas konsultacji oraz badania komputerowego. Czas wizyty od wejścia do gabinetu do wyjścia we własnych wkładkach wynosi około 30 minut.

formthotics
formthotics

Główną funkcją wkładek Formthotics jest równomierne oraz naturalne podparcie stopy, wraz z zachowaniem neutralnej pozycji stawu skokowego. Ludzka stopa zbudowana jest z dwudziestu sześciu kości, dziewiętnastu mięśni, trzydziestu trzech stawów i stu więzadeł oraz właśnie dzięki swojej konstrukcji jest ona w stanie dźwigać ciężar ciała, jak również spełniać funkcje lokomocyjne. Biomechanicznie skonstruowane do podpierania naturalnego kształtu stóp wkładki Formthotics stabilizują je, dobrze wspomagają ich powierzchnie boczne, pomagają korygować wady oraz stale kontrolować problemy.

Termicznie modelowane oraz wykonane z pianki polietylenowej wkładki Formthotics pod wpływem ciepła dopasowują się indywidualnie do stóp pacjenta, a przy tym są niezykle lekkie, absorbują wstrząsy, są wodoodporne, antybakteryjne oraz antygrzybiczne, co ważne higieniczne utrzymanie stóp. W każdej fazie leczenia możliwe jest przemodelowanie wkładek, dzięki czemu zarówno pacjent oraz specjalista ortopeda mają pełną możliwość kontroli oraz dopasowania wkładek w zależności od potrzeb.

Formthotics jest także efektywną metodą leczenia podudzi, kolan, ud oraz całej kończyny dolnej, między innymi dolegliwości bólowych pięty, kolan, jak i ścięgna Achillesa.

Tagi: formthotics

Call Now Button