Badanie komputerowe stóp

Odpowiednio przeprowadzone badanie stóp, poprzedzające indywidualny dobór wkładek ortopedycznych, jest niezwykle istotnym elementem naszego postępowania.

W procesie leczenia stosujemy trzy rodzaje badań:

  • badanie manualne;
  • badanie na podoskopie;
  • badanie komputerowe stóp.

W Poradni Chorób Stopy badanie komputerowe stóp przeprowadzane jest na specjalnej platformie pedobarograficznej renomowanej firmy RS Scan, znanej na całym świecie z produkcji wyspecjalizowanych urządzeń do badania biomechaniki, stosowanych w centrach olimpijskich i zakładach badawczych.

Korzyści z badania

Dzięki badaniu komputerowemu stóp, przy użyciu tak zaawansowanej platformy komputerowej, możliwe jest zbadanie takich parametrów jak:

  • rozkład nacisków na podeszwową stronę stopy;
  • czas obciążania kończyny w poszczególnych fazach chodu;
  • zakres ruchu w stawie podskokowym podczas przemieszczania się oraz droga, jaką pokonuje środek nacisku.

Przeprowadzane podczas wizyty badanie jest całkowicie nieinwazyjne. Polega na przejściu lub przebiegnięciu po specjalnym rozbiegu, w który opuszczona jest platforma. Całość stanowi równą trasę o jednakowej twardości, więc podczas pokonywania tej płaszczyzny funkcja kończyny pozostaje niezmienna.

Tak dokładna analiza pracy stóp pozwala na postawienie trafnej diagnozy oraz jest nieocenioną pomocą w procesie doboru i korekcji wkładek ortopedycznych, dostarczając informacji o tym, jak pracuje stopa podczas ruchu – wiele nieprawidłowości bowiem nie udaje się wychwycić podczas badania statycznego.

Dzięki nowoczesnej technologii urządzenia (pomiar 300 klatek na sekundę i ponad 4000 czujników rejestrujących nacisk) możliwe jest dokładne określenie dysfunkcji stopy.

    Umów się na wizytę
    Call Now Button