Odpowiednio przeprowadzone badanie stóp, poprzedzające indywidualny dobór wkładek ortopedycznych, jest niezwykle istotnym elementem naszego postępowania.

W procesie leczenia stosujemy trzy rodzaje badań:

> badanie manualne
> badanie na podoskopie
> badanie komputerowe stóp

W pracowni indywidualnego doboru wkładek ortopedycznych w Poradni Chorób Stopy badanie komputerowe stóp przeprowadzane jest na specjalnej platformie pedobarograficznej renomowanej firmy RS Scan, znanej na całym świecie z produkcji wyspecjalizowanych urządzeń do badania biomechaniki, stosowanych w centrach olimpijskich i zakładach badawczych.

Dzięki badaniu komputerowemu stóp na tak zaawansowanej platformie komputerowej, możliwe jest zbadanie takich parametrów jak:

> rozkład nacisków na podeszwową stronę stopy,
> czas obciążania kończyny w poszczególnych fazach chodu,
> zakres ruchu w stawie podskokowym podczas przemieszczania się oraz droga jaką pokonuje środek nacisku

Przeprowadzane przez nas badanie jest całkowicie nieinwazyjne. Polega na przejściu lub przebiegnięciu po specjalnym rozbiegu, w który opuszczona jest platforma. Całość stanowi równą trasę o jednakowej twardości, więc podczas pokonywania tej płaszczyzny funkcja kończyny pozostaje niezmienna.

Tak dokładna analiza pracy stóp pozwala na postawienie trafnej diagnozy oraz jest nieocenioną pomocą w procesie doboru i korekcji wkładek ortopedycznych, dostarczając informacji o tym jak pracuje stopa podczas ruchu – wiele nieprawidłowości bowiem nie udaje się wychwycić podczas badania statycznego.

Dzięki nowoczesnej technologii urządzenia (pomiar 300 klatek na sekundę i ponad 4000 czujników rejestrujących nacisk) możliwe jest dokładne określenie dysfunkcji stopy, a także pozostałych elementów łańcucha kinematycznego jakim jest ludzkie ciało.

Tagi: badanie komputerowe stóp

Call Now Button