W leczeniu pourazowym i pooperacyjnym  w obrębie stopy i stawu skokowego niezbędna jest rehabilitacja. Prawidłowo przeprowadzone zabiegi rehabilitacyjne są koniecznym elementem leczenia większości schorzeń.

  Właściwe postępowanie usprawniające stwarza możliwość niemalże całkowitego odbudowania funkcji uszkodzonych stawów i ścięgien, prowadzi do zmniejszenia bólu i obrzęku kończyny oraz poprawienia wyglądu blizn pooperacyjnych.   Ponadto , w naszej praktyce fizjoterapeuta towarzyszy Pacjentowi nie tylko w przypadku zabiegów pourazowych, ale jest również uczestnikiem leczenia szpitalnego. Dzięki temu ma on możliwość kontaktu z Pacjentem także przed operacją – Pacjenci uczą się chodzenia o kulach, zakładania buta pooperacyjnego lub ortezy. Jako fizjoterapeuci obserwujemy przebieg zabiegu operacyjnego, dlatego możemy na bardzo wczesnym etapie zaplanować indywidualne leczenie usprawniające.

  W Poradni Chorób Stopy oferujemy kompleksową rehabilitację stopy i stawu skokowego poprzez połączenie terapii manualnej, fizykoterapii i specjalnie dobranych ćwiczeń indywidualnych. Celem naszej pracy jest zapewnienie kompleksowej opieki Pacjentom z chorobami i urazami stopy oraz stawu skokowego przy użyciu metod opartych na wiedzy i wypracowanym przez lata doświadczeń. Bazując na nowoczesnych programach terapeutycznych specjalizujemy się w prowadzeniu rehabilitacji:

> po operacjach stawu skokowego, stopy i ścięgna Achillesa
> po urazach (złamania, skręcenia, urazy sportowe, uszkodzenia ścięgna Achillesa)
> chorób stopy i stawu skokowego leczonych nieoperacyjnie.

Tagi: rehabilitacja stawu skokowego

Call Now Button