• Skuteczne leczenie odcisków na stopach

  Skuteczne leczenie odcisków na stopach

    Powracający problem, z którym boryka się wielu ludzi to odciski. Powstają one w wyniku tarcia i długotrwałego nacisku na jedno miejsce, przez co naskórek zaczyna narastać i tworzyć formę zrogowaciałą, która w późniejszym stadium przekształca się w bolesne odciski. Przyczyną powstawania odcisków na stopach jest noszenie niewygodnego, uciskającego obuwia, które nie przepuszcza powietrza, a także intensywnie uprawianie sportu takiego jak np. bieganie. Powracające odciski mogą mieć natomiast związek ze zmianami o charakterze zapalnym lub zwyrodnieniowym występującymi w obrębie stawu skokowego. Nie bez znaczenia jest także nadwaga lub niepoprawny chód.

  prywatne operacje stopy

  prywatne operacje stopy

    Odciski na stopach wywołują ból i ograniczają zakres ruchowy, może także dojść do pęknięcia skóry w wyniku utraty sprężystości skóry, a to niesie za sobą ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej. Z uwagi na te powody istotne jest leczenie odcisków na stopach. W początkowym etapie wystarczy jedynie leczenie zachowawcze takie jak zaklejenie plastrem miejscem wystąpienia zrogowacenia, zastosowanie maści przeciwzapalnych lub specjalnych płynów mających na celu usunięcie odcisków samodzielnie w domu. Wśród innych domowych sposobów leczenia odcisków na stopach stosuje się moczenie stóp w ciepłej wodzie z solą lub nacieranie kremami nawilżającymi i ścieranie zrogowaciałego naskórka poprzez stosowanie peelingu.

    Zdarza się jednak, że tego typu leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów i pacjent cierpi na problem powracających odcisków, wówczas warto udać się do lekarza, gdyż być może odciski na stopach mogą być związane z nieprawidłowościami w budowie stopy. W stadiach zaawansowanych stosowane jest leczenie operacyjne odcisków na stopach, które mogą być przeprowadzane w państwowych szpitalach ortopedycznych lub w ramach prywatnych operacji stopy w klinikach i centrach podologicznych.

  Tagi: odciski na stopach leczenie

  Dodaj komentarz →
Napisz komentarz
Cancel reply
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej