• Operacja złamanej stopy

  Operacja złamanej stopy

  operacja złamanej stopy

  OPERACJA ZŁAMANEJ STOPY:

   

  Operacja złamanej stopy – złamania stopy występują dość często. Wynika to ze skomplikowanej budowy tej części organizmu (znajduje się to prawie jednej czwartej kości całego ludzkiego szkieletu) a także stopnia narażenia stopy podczas codziennej aktywności człowieka. Podstawowe objawy są takie same jak podczas złamania każdej innej kości tj. ból, obrzęk, zasinienie, trudności w obciążeniu kończyny dolnej. Czasem widoczne jest zniekształcenie obrysów kości lub stawu, świadczące o istnieniu przemieszczenia odłamów lub podwichnięcia a nawet zwichnięcia w stawach. Diagnostyka opiera się na badaniu klinicznym oraz wykonaniu zdjęć rtg w projekcjach uzależnionych od okolicy stopy, która doznała urazu (w chirurgii stopy stosuje się szereg niestandardowych projekcji radiologicznych nie stosowanych w diagnostyce innych okolic ciała). W niektórych przypadkach (podejrzenie złamania kości piętowej, skokowej, uszkodzenia stawu Lisfranca, itd.) koniczne jest wykonanie badania tomografii komputerowej. Leczenie większości złamań może być nieoperacyjne. W szczególności dotyczy to złamań nieprzemieszczonych a także złamań paliczków palców, czy guzowatości V kości śródstopia. Jednakże spory odsetek tych urazów wymaga leczenia operacyjnego np. większość złamań kości piętowej, skokowej, złamania kości śródstopia z uszkodzeniem stawu Lisfranca, złamania Jonesa V kości śródstopia, przemieszczone złamania trzonów kości śródstopia. Część operacji złamanej stopy (np. przemieszczonych złamań kości skokowej) powinna być wykonana w trybie pilnym.

  operacja złamanej stopy

  Operacja złamanej stopy – szczegóły:

  Operacja złamanej stopy najczęściej wykonywana jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym, które umożliwia założenie tzw. opaski Esmarcha zapewniającej możliwość wykonania zabiegu w bezkrwawym polu operacyjnym. Rodzaj operacji, wybrany dostęp operacyjny i typ zastosowanych implantów wynika ściśle z kości, która uległa złamaniu oraz morfologii złamania. Inne są możliwości i sposoby leczenia dla przykładu II kości śródstopia i kości piętowej. Do leczenia znacznej części tych złamań konieczna jest specjalistyczna wiedza i doświadczenie w chirurgii stopy . Nieodzownym elementem leczenia każdego ze złamań stopy jest odpowiednio prowadzona rehabilitacja po operacji złamanej stopy.

  Tagi: operacja złamanej stopy , operacja stopy

  PORADNIA CHORÓB STOPY: OPERACJA ZŁAMANEJ STOPY

   
  Skontaktuj się z nami i umów na wizytę: (22) 127-07-07

  haluksy

   


  Sprawdź więcej informacji:

  OPERACJA ZŁAMANEJ STOPY

  W przypadku złamania kości śródstopia, kości stępów lub palców najczęściej wykonuje się operację w niedokrwieniu kończyny, które wywołuje się                 specjalnym urządzeniem.

  operacja złamanej stopy 1

  operacja złamanej stopy 1

    Pozwala to na bardzo precyzyjny zabieg i ogranicza w znacznym stopniu przypadkowe uszkodzenia okolicznych mięśni, nerwów i naczyń. Zabieg operacyjny przy złamanej stopie wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym. W zależności od zakresu operacji i stanu klinicznego pacjenta – operacja złamanej stopy.

  POLECANE WPISY:

   

  Dodaj komentarz →
 • Opublikowany przez Tomasz w 11 marca 2018, 20:08

  Dzien dobry. mam 35 lat w wieku 25 zlamalem kosc srudstopia w lewe nodze,mialem gips zalozony ale go po dwoch dniach zerwalem i teraz przy wysilku boli stopa kolo tego zlamania a kosc sie zrosla ze jest teraz zgrubienie w tym miejscu. Pytaie.czy jest mozliwosc operowania

  Odpowiedz →
Napisz komentarz
Cancel reply
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej