• Halluksy – leczenie operacyjne

  Halluksy – leczenie operacyjne

   

  halluksy

  halluksy

    Coraz więcej osób skarży się na problem z halluksami. Halluksy są kłopotliwym schorzeniem, doprowadzającym do deformacji palucha stopy. Niewygodne obuwie czy wysokie szpilki, z czego często nie zdajemy sobie sprawy, przyczyniają się do powstawania schorzenia. Co więcej, panie są zdecydowanie częściej narażone na występowanie halluksów – decyduje o tym nie tylko niewygodne obuwie, ale i fakt, że słabsza płeć ma również mniej odporne stopy. Deformacja to proces długotrwały, zaś leczenie halluksów metodą nieoperacyjną nie przynosi pozytywnych skutków. Z Halluksami najskuteczniej walczyć leczeniem operacyjnym.

    Zaniedbanie tego schorzenia doprowadzi do zmniejszenia komfortu chodzenia oraz silnych bólów stóp. Istnieje wiele sposobów operowania schorzenia – każdy zależy od stopnia zaawansowania choroby. Przed wykonaniem operacji wykonuje się dokładne zdjęcia rentgenowskie. O zakwalifikowaniu pacjenta na zabieg decyduje kilka czynników: styl życia, wiek, zawód, nasilenie bólu, historia choroby.

    W przypadku dzieci zazwyczaj decyzję o operacji odkłada się na później, stosując najpierw metody mniej inwazyjne. Często wydaje nam się, że nasz styl życia nie może mieć wpływu na niektóre rzeczy – zdecydowanie jednak ma. Halluksy częściej są zmorą tancerzy, osób wyczynowo uprawiających sporty. Wydaje się, że aktywność fizyczna to zdrowie – jak się okazuje, nie zawsze. Osoby aktywne, które nie chcą unieruchomienia, muszą wybrać między zdrowiem a swoją pasją, co nie jest łatwe. Problem pojawia się wtedy, kiedy ból zaczyna niszczyć nasze życie i przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu.

    Leczenie operacyjne nie musi wiązać się z powikłaniami, czego obawia się wiele osób. Sportowcy wolą cierpieć i nie ingerować w swoje ciało z obawy przed tym, że nie będą mogli powrócić do sportu. To zdecydowanie błędne myślenie. Podczas zabiegu usuwana jest zmieniona kaletka w okolicach podstawy palucha, niwelowane są przykurcze, dokonuje się także plastyki stawów. Wydłuża się również, przycina i koryguje ścięgna – o ile jest to konieczne. Dzięki zabiegowi usunięte są zarośla, które powstały w skutek deformacji.

    Chociaż na pierwszy rzut oka brzmi to strasznie, leczenie chirurgiczne jest metodą pewną, słuszną i przynoszącą stopom ukojenie oraz usuwającą ból. W niektórych przypadkach już trzy dni po zabiegu możemy opuścić szpitalne łóżko.

    Po zabiegu należy rozsądnie korzystać z aktywności fizycznej. Co więcej, aby historia się nie powtórzyła, warto zamienić wysokie szpilki na nieco wygodniejsze obuwie. Wysokie obcasy zostawmy na specjalne okazje, na co dzień zaś zainwestujmy w wygodne trampki lub adidasy. Dzięki temu nie będziemy musieli borykać się z bólowymi problemami.

  Tagi: halluksy

  Dodaj komentarz →
Napisz komentarz
Cancel reply
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej