ACP Arthrex

Jest to terapia osoczem bogatopłytkowym PRP. Kluczową rolę odgrywają w tym zabiegu własne płytki krwi Pacjenta (trombocyty), które powodują uwalnianie czynników wzrostu w miejscu urazu. Wpływa to na odbudowę uszkodzonej tkanki oraz hamowanie stanów zapalnych.

Zabieg polega na pobraniu krwi z żyły kończyny górnej pacjenta, następnie jej odwirowaniu, w celu uzyskania podwyższonego stężenia płytek krwi. Ostatnim etapem jest iniekcja uzyskanych substancji w miejsce zmiany chorobowej. Jest to sprawnie przebiegający zabieg ambulatoryjny (trwający w sumie ok 30 min).

Terapia ACP stosowana jest u pacjentów z bolesną, łagodną lub umiarkowaną postacią choroby zwyrodnieniowej stawów. Wspomaga proces leczenia urazów, m.in. więzadeł, ścięgien lub mięśni. Skuteczność terapii została potwierdzona, m.in. w przypadku wykorzystywania jej w leczeniu zapalenia powięzi podeszwy stopy (ostrogi piętowe – zapalenie rozcięgna podeszwowego), zapalenia ścięgna Achillesa i innych zespołów bólowych w obrębie stopy i stawu skokowego.

    Umów się na wizytę
    Call Now Button