W pracowni indywidualnego doboru wkładek ortopedycznych w Poradni Chorób Stopy zajmujemy się kompleksową diagnostyką schorzeń stóp i odpowiednim doborem wkładek ortopedycznych dla dorosłych. Najczęściej dobierane wkładki dla dorosłych to:

> wkładki do obuwia codziennego (pantofli)
> wkładki do obuwia sportowego (również dla biegaczy, narciarzy)
> wkładki 3/4 do obuwia na wysokim obcasie

Wkładki ortopedyczne Formthotics dla osób dorosłych dobierane są w oparciu o:

> stan kliniczny i funkcjonalny stóp Pacjenta, stwierdzony na podstawie przeprowadzonego badania klinicznego, podoskopowego oraz komputerowego badania stóp
> aktywność pacjenta – użytek codzienny, rekreacja, sportowego
> rodzaj noszonego obuwia

W zależności od wskazań może to być wkładka jedno- lub dwuwarstwowa, o różnej twardości i stopniu stabilizacji stopy.  Cechą wspólną łączącą te wkładki jest tzw. Heelcup, czyli zagłębienie na piętę dzięki któremu uzyskujemy stabilniejsze tyłostopie. Kolejnym elementem stałym dla wkładek jest podparcie łuku podłużnego, którego wielkość różni się w poszczególnych modelach, a sprężystość można modyfikować.  Każdą z naszych wkładek poddajemy odpowiedniej modyfikacji, a możliwości korekcyjne dobierane są indywidualnie w odniesieniu do każdej stopy osobno.

Biorąc pod uwagę rodzaju obuwia, które Pacjent nosi dobierany jest odpowiedni model wkładki, aby zapewnić wygodę i komfort użytkowania.  Wkładki  można przekładać między poszczególnymi parami butów pod warunkiem, że gabaryty obuwia pozostają zbliżone.

Zajmujemy się również indywidualnym doborem wkładek ortopedycznych Junior dla dzieci.

Tagi: wkładki dla dorosłych

Call Now Button