HyProCure to rozwiązanie problemu przemieszczenia stawu skokowo-piętowego (podskokowego), które zapewnia usunięcie jego niszczących skutków.
Natychmiast likwiduje przyczynę dolegliwości, jak również poprawia ,a nawet odwraca wiele zaburzeń wtórnych. Uwalnia także od objawów będących wynikiem tej często występującej deformacji.

HyProCure to wewnętrzny stabilizator, który jest umieszczany wewnątrz stopy. W wyniku zabiegu następuje natychmiastowa stabilizacja i korekcja ustawienia tylnej części stopy, co z kolei ułatwia odzyskanie równowagi w pozostałych częściach ciała. Zabieg ma charakter minimalnie inwazyjny i zwykle jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub lekkiej narkozie. Powrót do normalnego chodzenia następuje zazwyczaj w ciągu kilku tygodni.

Podwichnięcie stawu skokowo-piętowego (Koślawość tyłostopia), to często występujące zaburzenie, na które cierpią miliony ludzi w różnym wieku na całym świecie. Ma ono miejsce, gdy kość skokowa i jej punkty styku na kości piętowej ulegną przesunięciu w stosunku do ich normalnej pozycji ? innymi słowy, gdy nastąpi utrata równowagi kości stawu skokowego na kości pięty. Skutkiem tego jest nienormalny obrót kości skokowej do wewnątrz i obrót pozostałej części tyłostopia na zewnątrz, co z kolei powoduje zasadniczą utratę równowagi rozkładu sił i masy ciała na stopie, jak również w obrębie pozostałych części szkieletu.

Wskutek zaburzenia równowagi powstają silne naprężenia i naciski oraz występuje nadmierne zużycie stawów,  wiązadeł i kości w układzie mięśniowo-szkieletowym.
W rezultacie prowadzi to nieuchronnie do pojawienia się wielu niepożądanych objawów i wtórnych zaburzeń. Co gorsza, leczenie zazwyczaj koncentruje się na tych właśnie objawach i zaburzeniach wtórnych, a nie na istocie problemu. Bez właściwego podejścia do przyczyny stanu, jakim jest koślawość tyłostopia, korekcja problemu będzie miała tylko charakter tymczasowy, a niekorzystne objawy uboczne pojawią się ponownie lub wystąpią w innych częściach ciała.

Po wykonaniu zabiegu HyProCure powinieneś móc ostrożnie stanąć całą stopą. Przez kilka pierwszych dni wystąpi obrzęk i zasinienie. Zanim stopa przystosuje się do nowego, prawidłowego ustawienia, sposób chodzenia może odbiegać od normy. Po upływie czterech do sześciu tygodni od zabiegu powinieneś znowu normalnie chodzić Zazwyczaj po upływie roku ciało w pełni dostosuje się do zmiany i nastąpi zdecydowana poprawa jakości życia.

Możliwe powikłania:
– przemieszczenie implantu,
– dolegliwości bólowe, lokalny obrzęk, sztywność i utrudnienie chodzenia w okresie, gdy stopa przystosowuje się do nowego kształtu,
– zła tolerancja korekcji,
– konieczność usunięcia implantu,
– blizna dł. około 1cm.

Tagi: HyproCure

Call Now Button