Dziedziną medyny, która zajmuje się pielęgnacją stóp oraz terapią schorzeń, które dotykają stopy i staw skokowy jest podologia. Nazwa wywodzi się z języka greckiego, w którym słowo podo oznacza stopę, a logos naukę. Podologia jest skuteczną metodą walki z licznymi schorzeniami i dolegliwościami stóp. Wśród takich dolegliwości można wymienić między innymi różnorodne deformacje stopy takie jak chociażby płaskostopie poprzeczne lub podłużne stopa wydrążona lub stopa cukrzycowa, a także paluch sztywny i paluch koślawy czyli potocznie zwane haluksy. Dodatkowo dobry podolog umożliwi walkę z zmianami skórnymi do których należą odciski, modzele, nagniotki, brodawki, wrastające paznokcie oraz zrogowaciały naskórek.  W dobrych gabinetach podologicznych w Warszawie jesteśmy także w stanie liczyć na pomoc w przypadkach ograniczonej aktywności ruchowej, w przypadkach choroby kości i stawów, jak również w przypdkach gdy dotyczy nas problem pękających pięt lub nadmiernej potliwości stóp. Znajdujące się w Warszawie gabinety podologiczne przyjmują również osoby z chorobami ogólnoustrojowymi związanymi z przemianą materii czyli takimi jak reumatyzm czy cukrzyca.

gabinet podologiczny warszawa
gabinet podologiczny warszawa

  Znalezienie dobrego podologa nie jest łatwe, ale w Warszawie pacjenci mogą liczyć na specjalistyczne ośrodki ortopedyczno – podologiczne, które świadczą usługi najwyższej jakości i pozwalają na satysfakcjonujące leczenie większości problemów związanych ze stopą.

  Dobry podolog chcąc rozpocząć leczenie w pierwszej kolejności musi przeprowadzić wywiad lekarski z pacjentem. Następnym krokiem jest przeprowadzenie badań diagnostycznych, badań komputerowych stóp oraz przebadanie stóp pacjenta podoskopem. Badanie to wykonywane jest w wielu gabinetach podologicznych w Warszawie i pomaga ocenić wady chodu, pomaga określić prawidłowość kształtu stopy lub jej ewentualne deformacje, a także pozwala na ocenę stabilności stawu skokowego. Po badaniach i postawieniu diagnozy możliwe jest rozpoczęcie właściwego leczenia.

Tagi: dobry podolog Warszawa , ból stopy , ból stóp

Call Now Button