• Jak powinien wyglądać zabieg podologiczny przeprowadzany przez dobrego podologa

  Jak powinien wyglądać zabieg podologiczny przeprowadzany przez dobrego podologa

    Dziedziną medyny, która zajmuje się pielęgnacją stóp oraz terapią schorzeń, które dotykają stopy i staw skokowy jest podologia. Nazwa wywodzi się z języka greckiego, w którym słowo podo oznacza stopę, a logos naukę. Podologia jest skuteczną metodą walki z licznymi schorzeniami i dolegliwościami stóp. Wśród takich dolegliwości można wymienić między innymi różnorodne deformacje stopy takie jak chociażby płaskostopie poprzeczne lub podłużne stopa wydrążona lub stopa cukrzycowa, a także paluch sztywny i paluch koślawy czyli potocznie zwane haluksy. Dodatkowo dobry podolog umożliwi walkę z zmianami skórnymi do których należą odciski, modzele, nagniotki, brodawki, wrastające paznokcie oraz zrogowaciały naskórek.  W dobrych gabinetach podologicznych w Warszawie jesteśmy także w stanie liczyć na pomoc w przypadkach ograniczonej aktywności ruchowej, w przypadkach choroby kości i stawów, jak również w przypdkach gdy dotyczy nas problem pękających pięt lub nadmiernej potliwości stóp. Znajdujące się w Warszawie gabinety podologiczne przyjmują również osoby z chorobami ogólnoustrojowymi związanymi z przemianą materii czyli takimi jak reumatyzm czy cukrzyca.

  gabinet podologiczny warszawa

  gabinet podologiczny warszawa

    Znalezienie dobrego podologa nie jest łatwe, ale w Warszawie pacjenci mogą liczyć na specjalistyczne ośrodki ortopedyczno – podologiczne, które świadczą usługi najwyższej jakości i pozwalają na satysfakcjonujące leczenie większości problemów związanych ze stopą.

    Dobry podolog chcąc rozpocząć leczenie w pierwszej kolejności musi przeprowadzić wywiad lekarski z pacjentem. Następnym krokiem jest przeprowadzenie badań diagnostycznych, badań komputerowych stóp oraz przebadanie stóp pacjenta podoskopem. Badanie to wykonywane jest w wielu gabinetach podologicznych w Warszawie i pomaga ocenić wady chodu, pomaga określić prawidłowość kształtu stopy lub jej ewentualne deformacje, a także pozwala na ocenę stabilności stawu skokowego. Po badaniach i postawieniu diagnozy możliwe jest rozpoczęcie właściwego leczenia.

  Tagi: dobry podolog Warszawa , ból stopy , ból stóp

  Dodaj komentarz →
Napisz komentarz
Cancel reply
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej