Metatarsalne wkładki na haluksy

Leczenie zachowawcze licznych deformacji stopy oparte jest między innymi na stosowaniu wkładek ortopedycznych, które są do nabycia w każdym sklepie medycznym i specjalistycznych ośrodkach ortopedycznych. Celem ortopedycznej wkładki na haluksy jest prawidłowe ukształtowanie stopy oraz utrzymanie jej w poprawnym kształcie podczas chodu. Wkładki ortopedyczne ( na przykład wkładki metatarsalne) są dobierane indywidualnie według rodzaju i stopnia schorzenia stopy. Zniekształcenia stóp leczony przy pomocy wkładek ortopedycznych to przede wszystkim płaskostopie poprzeczne i płaskostopie podłużne, problem stopy wydrążonej, haluksy czyli paluch koślawy lub paluch sztywny, a także stosowane są w profilaktyce odcisków i modzeli.

wkładki metatarsalne - wkładki na haluksy
Metatarsalne wkładki na haluksy

Istnieje wiele rodzajów wkładek, różniących się funkcją, kształtem czy stopniem twardości, dzięki czemu stanowią efektywną metodę walki z różnymi deformacji stopy – na przykład haluksy wkładki. Oferta wkładek ortopedycznych to przede wszystkim wkładki na haluksy o charakterze korekcyjnym, których zadaniem jest zmniejszenie obciążenia stopy podczas chodu w wyniku prawidłowego ukształtowania stopy. W walce z haluksami stosowane są także poza wkładkami na haluksy, nakładki i kliny wykonane np. z silikonu, które mają za zadanie utrzymanie palucha w odpowiedniej pozycji.

W sklepach ortopedycznych można także nabyć wkładki metatarsalne, które umożliwiają prawidłowe ustawienie głów kości śródstopia, chronią przed zbyt dużym przeciążeniem i uciskiem na stopę oraz amortyzują wstrząsy. Dodatkowo wkładki metatarsalne niwelują uczucie dyskomfortu i zapobiegają powstawaniu zrogowaciałego naskórka, który jest przyczyną powstawania odcisków i modzeli.

Wśród rodzajów wkładek ortopedycznych znaleźć można także wkładki odciążające, wkładki które wyrównują skrócenie kończyny lub uzupełniają ubytki w stopie. Wkładki metatarsalne są dobierane indywidualnie, a dobór wkładek poprzedzony jest specjalistycznymi badaniami diagnostycznymi i przeprowadzeniem badania komputerowego stóp. Następnie wykonywany jest odcisk stopy i w kolejnym etapie wkładka zostaje poddana modyfikacjom, tak by jak najlepiej spełniała swoją rolę. Wkładki metatarsalne na haluksy zakupimy w naszej poradni Chorób Stopy, a nasi specjaliści pomogą indywidualnie dobrać odpowiedni rozmiar.

Tagi: wkładki metatarsalne , haluksy wkładki , wkładki na haluksy

Call Now Button