• Jak przebiega operacja haluksów

   

  operacja haluksy

  operacja haluksy

    Ostatnio często pojawiającym się tematem odnoszącym się do dolegliwości stopy są haluksy i metody ich leczenia. Warto zdać sobie sprawę, że paluch koślawy zwany potocznie haluksem jest poważną deformacją stopy, która powinna być skonsultowana z lekarzem i powinno zostać podjęte odpowiednie leczenie. Metod leczenia haluksów jest kilka. W formie gdy schorzenie nie przyjęło jeszcze ostrej postaci, a jedynie mało zaawansowaną formę wskazane jest leczenie zachowawcze. Leczenie to skupia się przede wszystkim na przywróceniu prawidłowego anatomicznie ukształtowania stopy. Składa się na nie stosowanie odpowiednio wyprofilowanych wkładek ortopedycznych lub silikonowych nakładek na palucha celem prawidłowego rozkładu ciężaru podczas ruchu. W przypadku występowania haluksów stopa jest nadmiernie obciążona i zamiast trzech miejsc podparcia, jak ma to miejsce w przypadku całkowicie zdrowego pacjenta pozbawionego jakiejkolwiek deformacji stopy, tak w przypadku palucha koślawego cały ciężar ciała jest skupiony tylko na jednym miejscu podparcia, którym jest właśnie paluch. Wkładki ortopedyczne mają za zadanie chronić przed tym niekorzystnym zjawiskiem. Leczenie zachowawcze opiera się również o stosowanie farmakoterapii, konkretnie leków przeciwzapalnych. Drugą metodą leczenia, znacznie skuteczniejszą i skierowaną do pacjentów cierpiących na zaawanasowaną formę choroby jest operacja haluksów. W Warszawie operację haluksów można przeprowadzić w wielu ośrodkach ortopedycznych. Są to zarówno szpitale jak i centra bądź prywatne kliniki ortopedyczne lub podologiczne. Niezależnie jednak od rodzaju ośrodka, w którym haluksy będą operowane wyróżnia się podstawowe metody leczenia takie jak rekonstrukcję tkanek miękkich czyli ścięgien i więzadeł oraz osteotomię kości i paliczków. Warszawa oferuje nie tylko szeroki wybór miejsca samej operacji haluksów, ale także wybór miejsca przeprowadzenia późniejszej rehabilitacji, która po operacji jest niezwykle ważna i pomaga w szybszym powrocie do zdrowia i do pełnej aktywności fizycznej.

  Tagi: operacja haluksów Warszawa

  Jak przebiega operacja haluksów
  Oceń
  Dodaj komentarz →
Napisz komentarz
Cancel reply
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej
Jak przebiega operacja haluksów
Oceń