paluch koślawy (haluks, halluks, halux, hallux)
paluch koślawy (haluks, halluks, halux, hallux)

Problemy zdrowotne, z jakimi spotykamy się w życiu codziennym bardzo często dotyczą naszych kończyn dolnych, ze szczególnym naciskiem na stopy. Ich nieestetyczny wygląd, pojawiające się zgrubienia oraz dolegliwości bólowe mogą świadczyć o tym, że pojawiły się u nas haluksy. W takiej sytuacji powinniśmy więc jak najszybciej zwrócić się do lekarza po pomoc w diagnozie oraz dobraniu odpowiednich metod leczenia. Jeśli stwierdzone zostały u nas halluksy musimy przygotować się na to, że konieczna może być operacja stopy. Duże znaczenie w doborze odpowiedniego sposobu leczenia, w tym przypadku, ma stopień zaawansowania stwierdzonej choroby. Zdarzają się bowiem sytuacje, że haluksy w mniej zaawansowanej formie mogą być korygowane poprzez zastosowanie specjalnych nakładek korekcyjnych. Paluch koślawy, który nie jest leczony ulega oczywiście dalszym deformacjom, a dolegliwości bólowe z nim związane mogą się nasilać. Również wygląd zewnętrzny stopy, w przypadku barku leczenia, ulega dalszemu pogorszeniu, co w dłuższym okresie czasu może powodować problemy chociażby z zakupem obuwia. Wygląd stóp, których właściciele mają problem z halluksami również pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie bolesne jest to dla kobiet, które chodząc w obuwiu letnim zdradzają swoje choroby stóp i narażają się tym samym na niezbyt przyjemne komentarze otoczenia.

Operacja palucha koślawego nie jest zabiegiem skomplikowanym, jednakże żeby była wykonana prawidłowo, musi ją przeprowadzić doświadczony w tej dziedzinie lekarz specjalista. Wielu pacjentów decyduje się na operacje haluksa prywatnie. Jest to spowodowane między innymi długim okresem oczekiwania na operacje stopy, w przypadku gdy chcemy ją zrealizować w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Prywatne operacje stopy są nie tylko realizowane w znacznie krótszym terminie, ale również przeprowadzają je specjaliści wyróżniający się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Potwierdzają to opinie pacjentów, którzy mieli w przeszłości już wykonywane operacje haluksa prywatnie. Paluch koślawy jest bardzo nieprzyjemnym schorzeniem, które dotyka bardzo dużą część społeczeństwa. Pozostawienie problemu samego sobie nie jest jednak dobrym rozwiązaniem i im szybciej udamy się do lekarza, tym skuteczniejsze może się okazać leczenie. Operacja paluch koślawego daje bardzo duże szanse na całkowite pozbycie się tego uciążliwego problemu zdrowotnego. Jeśli więc halluksy są dla nas bardzo kłopotliwe, powinniśmy zdecydować się na operacje stopy. 

Tagi: operacje stopy, operacja stopy, prywatne operacje stopy, operacja palucha koślawego, operacje haluksa prywatnie, paluch koślawy, halluksy , haluksy , halluks , haluks , hallux , halux , operacja haluksów warszawa , paluch koślawy 

Call Now Button