• Czym się zajmuje podologia?

  Czym się zajmuje podologia?

   

  podologia

  podologia

    Dziedziną medyny, która zajmuje się leczeniem i pielęgnacją stóp jest podologia. Nazwa pochodzi z języka greckiego, w którym słowo podo oznacza stopę, a logos naukę. Podologia pomaga w walce z licznymi schorzeniami i dolegliwościami stóp takimi jak deformacje stopy czyli na przykład płaskostopie poprzeczne lub płaskostopie podłużne, stopa wydrążona, haluksy – zarówno paluch sztywny jak i koślawy. Dodatkowo podologia pozwala na usuwanie zmian skórnych na stopach takich jak odciski, modzele, nagniotki, brodawki, zrogowaciały naskórek czy wrastające paznokcie. W Warszawie znajdziemy bez problemu podologa, który dodatkowo pozwoli nam na skuteczną walkę z problemem nadmiernej potliwości stóp, a także problemem pękających pięt. Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się także pacjentami, których dotyczy problem ograniczonego zakresu ruchu, pacjentami z chorobami kości i stawów, a nawet pacjentami, którzy cierpią na choroby takie jak cukrzycę czy reumatyzm.

    Podologia jest coraz bardziej rozwijającą się dziedziną i coraz więcej osób kończących studia medyczne wybiera właśnie zawód podologa. W Warszawie są podolodzy, którzy posiadają bardzo bogatą ofertę zabiegów i pozwalają na rozwiązanie praktycznie większości problemów związanych ze stopami. Istotną kwestią jest, by każdy taki podologiczny zabieg przebiegał w prawidłowy sposób, oznacza to, że pierwszą kwestią powinien być wywiad lekarski, następnie badania diagnostyczne na przykład badanie komputerowe stóp lub badanie podoskopem, które przeprowadzane jest w sposób statyczny i dynamiczny i pozwala na ocenę między innymi wad chodu, wad stóp, określa prawidłowość kształtu stopy oraz sposób jej obciążania w trakcie chodu. Dodatkowo badanie to pozwala na rozpoznanie deformacji stóp oraz określenie poziomu stabilności stawu skokowego. Po przeprowadzeniu takich badań podolog jest w stanie podać diagnozę i na jej podstawie rozpocząć odpowiednie leczenie.

  Tagi: podolog Warszawa , podologia , podologia warszawa , podolog 

  Dodaj komentarz →
Napisz komentarz
Cancel reply
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej