Jesteś zaniepokojony/a problemami związanymi z Twoimi stopami? Nie jesteś sam/a! Wiele osób ma różnego rodzaju dolegliwości podologiczne, ale istnieją sposoby, aby sobie z nimi poradzić. Oto najczęstsze problemy podologiczne i kilka wskazówek, jak z nimi walczyć:

Grzybica stóp

Grzybica stóp  to infekcja skóry stóp, która może powodować swędzenie, pieczenie, łuszczenie się skóry oraz nieprzyjemny zapach. Aby sobie z nią poradzić, ważne jest utrzymanie stóp w czystości i suchości, noszenie oddychającego obuwia, unikanie chodzenia boso w publicznych miejscach, stosowanie specjalnych preparatów przeciwgrzybiczych na stopy i obuwie, a także dezynfekcja butów i skarpet.

Odciski i modzele

Odciski i modzele to zgrubienia skóry na stopach, które mogą być bolesne i utrudniać chodzenie. Aby sobie z nimi poradzić, warto unikać noszenia zbyt ciasnych butów, stosować specjalne plastry ochronne, regularnie usuwać zgrubienia przy użyciu pilnika do stóp, a w przypadku większych problemów, skonsultować się z podologiem.

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie to problem, gdy paznokieć rośnie w skórę, powodując ból, zaczerwienienie i stan zapalny. Aby sobie z tym problemem poradzić, nie należy obcinać paznokci za krótko, unikać noszenia zbyt ciasnych butów, stosować specjalne płyny lub plastry przeciwzapalne, a w przypadku poważniejszych objawów, skonsultować się z podologiem.

Pękające pięty

Pękające pięty występują, gdy skóra na piętach staje się sucha, spierzchnięta i może być bolesna. Aby sobie z tym problemem poradzić, warto regularnie nawilżać skórę stóp, stosować specjalne kremy i maści, unikać długotrwałego moczenia stóp w wodzie, a także nosić odpowiednie obuwie z zamkniętym zapiętkiem.

Stopa cukrzycowa

Stopa cukrzycowa – osoby z cukrzycą są bardziej podatne na problemy podologiczne, takie jak wrastające paznokcie, owrzodzenia, zakażenia grzybicze i inne. W takim przypadku ważne jest regularne sprawdzanie stóp, utrzymanie odpowiedniej higieny stóp, noszenie specjalnego obuwia oraz regularne kontrole u podologa.

To tylko kilka z wielu problemów w obrębie stopy, z którymi spotykamy się w naszych gabinetach podologicznych. Wymienione dolegliwości brzmią znajomo? Umów już dziś wizytę w Poradni Chorób Stopy! 

Przydatne linki:

Poznaj naszych podologów

Kontakt

Instagram

Call Now Button