Plastyka wałów paznokciowych

Paznokieć wrastający jest częstą przyczyną dolegliwości palucha w formie uporczywego bólu i stanu zapalnego wału okołopaznokciowego. Pomimo iż częściej występuje u ludzi młodych, problem może dotyczyć pacjentów w każdej grupie wiekowej.
Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowe skracanie płytki paznokciowej, urazy i deformacje w obrębie przodostopia, noszenie źle dobranego obuwia, prowadzące do przerostu wałów okołopaznokciowych.

W większości przypadków możliwa jest skuteczna terapia, prowadzona przez podologa, z wykorzystaniem różnych metod i technik korekcji paznokci, jak m.in.: klamra czy metoda Kostki Arkady. W przypadkach przewlekłego i zaawansowanego wrastania, gdy dochodzi do przerostu, zbliznowacenia i martwicy wału oraz utrwalenia deformacji, konieczne jest przeprowadzenie jego chirurgicznej plastyki. Jedynie tego typu rozwiązanie jest w stanie zapewnić dalszą skuteczną opiekę podologiczną oraz trwałe wyleczenie.

Dla kogo plastyka wałów okołopaznokciowych?

Plastyka wałów okołopaznokciowych stosowana jest u Pacjentów, którzy:

  • w wyniku wrastania paznokcia, mają przerośnięte wały paznokciowe;
  • pomimo stosowanych terapii, muszą regularnie wykonywać korekty metodą Kostki Arkady lub okresowo wznawiać terapię klamrami;
  • mają predyspozycje genetyczne do wrastania paznokci;
  • borykają się ze stanami zapalnymi.

W Poradni Chorób Stopy zabieg plastyki wałów paznokciowych wykonywany jest przez specjalistę ortopedii i traumatologii narządu ruchu – dr n.med.  Adriana Brychcy. Kwalifikacja do zabiegu przeprowadzana jest w gabinecie podologicznym i dokonuje jej podolog.

Ważnym elementem całego procesu terapeutycznego jest okres rekonwalescencji po zabiegu, stosowanie się do wytycznych lekarza oraz współpraca z podologiem.

    Umów się na wizytę
    Call Now Button