HyproCure – implant do korekcji stopy płasko-koślawej

HyProCure to implant służący do korekcji deformacji płasko-koślawej stopy. Podwichnięcie stawu skokowo-piętowego (koślawość tyłostopia), to często występujące zaburzenie, na które cierpią miliony osób w różnym wieku na całym świecie. Ma ono miejsce, gdy kość skokowa i jej punkty styku na kości piętowej ulegną przesunięciu w stosunku do ich normalnej pozycji. Skutkiem tego jest odbiegający od normy obrót kości skokowej do wewnątrz i obrót pozostałej części tyłostopia na zewnątrz (na koślawo). Skutkuje to nie tylko zaburzeniem kształtu stopy (płaskostopie podłużne), ale może wpływać na deformacje pozostałych stawów kończyny dolnej i kręgosłupa.

Celem zastosowania implantu HyproCure jest przywrócenie prawidłowego położenia względem siebie kości piętowej i skokowej. Według zapewnień producenta, implant ten natychmiast likwiduje przyczynę dolegliwości oraz poprawia, a nawet odwraca wiele zaburzeń wtórnych. Uwalnia także od objawów będących wynikiem tej często występującej deformacji.

HyProCure to implant, który jest umieszczany wewnątrz stopy, w tzw. zatoce i kanale stępu. W wyniku zabiegu następuje natychmiastowa stabilizacja i korekcja ustawienia tylnej części stopy, co z kolei ułatwia odzyskanie równowagi w pozostałych częściach ciała. Zabieg ma charakter minimalnie inwazyjny i zwykle jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, podpajęczynówkowym lub krótkim dożylnym. Powrót do normalnego chodzenia następuje zazwyczaj w ciągu kilku tygodni.

Po wykonaniu zabiegu HyProCure Pacjent powinien móc ostrożnie stanąć całą stopą. Przez kilka pierwszych dni wystąpi obrzęk i zasinienie. Zanim stopa przystosuje się do nowego, prawidłowego ustawienia, sposób chodzenia może odbiegać od normy. Po upływie kilku tygodni od zabiegu Pacjent powinien znów normalnie chodzić. Zazwyczaj po upływie roku ciało w pełni dostosuje się do zmiany i nastąpi zdecydowana poprawa jakości życia.

    Umów się na wizytę
    Call Now Button