CHOROBY STOPY U DOROSŁYCH I DZIECI     CHOROBY STAWU SKOKOWEGO     ZABIEGI CHIRURGICZNE STOPY     ZABIEGI CHIRURGICZNE STAWU SKOKOWEGO

Stopa i staw skokowy są jednymi z bardziej skomplikowanych struktur organizmu ludzkiego. Ich złożona budowa i funkcja jaką pełnią sprawiają, iż to właśnie w obrębie stóp dochodzi najczęściej do różnego rodzaju kontuzji, chorób i deformacji. Stopy są swoistego rodzaju fundamentem naszego ciała – mówi się , że „zdrowe stopy to kręgosłup bez bólu”. Zatem wszelkie schorzenia dotykające stopy i stawy skokowe będą z czasem powodować zaburzenia funkcji wyższych partii kostnych: kolan, bioder, miednicy, kręgosłupa. Ponadto stopy, mając bezpośredni kontakt z podłożem, są obciążone masą naszego ciała i są bardzo intensywnie użytkowane, np. poprzez liczne uprawianie sportów – wszystko to sprawia, iż ich urazy są najczęstszą przyczyną wizyt u ortopedy na ostrym dyżurze.

Choroby stóp możemy podzielić na dwie główne grupy:

  • operacje stopy , operacje stawu skokowego , leczenie stopy , leczenie stawu skokowegopierwszą są schorzenia, które mają charakter przewlekły – ich powstawanie może mieć podłoże genetyczne lub mogą rozwijać się stopniowo począwszy od niewielkiej nieprawidłowości, która przez lata doprowadza do rozwoju choroby. Przykład mogą tu stanowić nerwiak Mortona, zapalenia ścięgna Achillesa czy rozcięgna podeszwowego, haluksy (paluchy koślawe), palce młotkowate i wiele innych;


  • drugą są choroby powstałe w sposób nagły – skręcenia, złamania, zerwania ścięgien i wiele innych urazów stopy i stawu skokowego powstaje w większości przypadków na skutek kontuzji sportowych.

operacje stopy , operacje stawu skokowego , leczenie stopy , leczenie stawu skokowegoOperacje stopy i stawu skokowego w Poradni Chorób Stopy

operacja stopy , operacja stawu skokowego , leczenie stopy , leczenie stawu skokowegoZnacząca część chorób, urazów oraz deformacji kończyn dolnych wymaga leczenia operacyjnego. Właśnie ze względu na skomplikowaną budowę oraz funkcję stopy i stawu skokowego, wskazane jest aby zabiegi te były wykonywane przez wyspecjalizowany zespół chirurgów stopy.

Poradnia Chorób Stopy jest wyspecjalizowanym ośrodkiem, zajmującym się właśnie kompleksowym leczeniem stopy i stawu skokowego, w tym również leczeniem operacyjnym.

Naszymi atutami są:

Wykwalifikowany zespół chirurgów ortopedii – lekarze pracujący w Poradni Chorób Stopy od wielu lat specjalizują się w chirurgii stopy i stawu skokowego. Posiadają bogate doświadczenie, dbają o systematyczne aktualizowanie wiedzy poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i stażach. Sami również często występują w roli wykładowców i autorów prac naukowych. Leczenie stopy i stawu skokowego jest nie tylko ich pracą, ale również pasją.

Profesjonalny zespół anestezjologiczny – dla komfortowego i bezpiecznego przeprowadzenia operacji konieczni są również lekarze anestezjolodzy – doktorzy tej specjalizacji, współpracujący z Poradnią Chorób Stopy to eksperci z wieloletnim doświadczeniem, słynący ze świetnych opinii pacjentów.

Fachowy zespół magistrów fizjoterapii – operacja jest pierwszym krokiem do zdrowia i zarazem pierwszym etapem procesu leczenia. Kolejnym natomiast, niezwykle ważnym elementem rekonwalescencji, jest rehabilitacja pooperacyjna. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom i zabiegom Pacjent szybciej wraca do zdrowia i pełnej sprawności. Nasi rehabilitanci, na każdym etapie prowadzonej terapii, dążą do uzyskania u Pacjenta jak najlepszych efektów – poprawy zakresu ruchu, zmniejszenia bólu i obrzęku.

Specjalistyczny sprzęt – specyfika operacji stopy i stawu skokowego wymaga posiadania profesjonalnych urządzeń i narzędzi. Nie wyobrażamy sobie pracy np. bez wieży artroskopowej, mikronapędów chirurgicznych, nowoczesnych implantów, czy aparatu rentgenowskiego – Ramienia C – który umożliwia śródoperacyjną kontrolę ustawienia kości.

Komfortowe warunki w prywatnym szpitalu – dla bezstresowego przebiegu leczenia ważne są również warunki hospitalizacji. Szpital Iatros oddaje do Państwa dyspozycji jednoosobowe sale wyposażone w TV oraz toaletę. Ponadto troskliwy personel pielęgniarski zadba o Państwa podczas pobytu w szpitalu.

Przyjmujący w naszych placówkach specjaliści Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
(specjalizacja stopa i staw skokowy):