WSZYSTKO O PODOLOGII     CO ROBI PODOLOG?     PODOLOGIA – OFERTA     PODOLOGIA – CENNIK

podologia warszawa

Z myślą o Pacjentach potrzebujących kompleksowej opieki nad stopami oraz złożonej diagnostyki dolegliwości, otworzyliśmy specjalistyczne gabinety podologiczne, w których zapewniamy możliwość profesjonalnego leczenia i profilaktyki schorzeń skóry stóp i paznokci.
Podologia kosmetyczna jest dziedziną kosmetologii ściśle powiązaną z medycyną. Zajmuje się leczeniem i profilaktyką zmian chorobowych, powstających w obrębie stóp i paznokci. Specjalistą wykonującym zabiegi w tym zakresie jest podolog, diagnozujący i prowadzący leczenie, dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta.

Czym jest Podologia?

Podologia – medycyna podejmująca temat podologii jest dziedziną jeszcze dość mało popularną i mało rozpowszechnioną w Polsce. Podologia jest dziedziną kosmetologii ściśle powiązaną z medycyną. Zajmuje się leczeniem i profilaktyką schorzeń powstających w obrębie skóry stóp i płytki paznokciowej. Z profesjonalnych zabiegów u podologa mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Nieprawidłowe obuwie, deformacje stóp, ich przeciążenia, obciążenia genetyczne oraz zmiany skórne, powodują dyskomfort i nierzadko przerastają możliwości domowej pielęgnacji. Najczęstszymi schorzeniami z którymi zgłaszają się pacjenci są: nagniotki, modzele, paznokcie wrastające, zrogowacenia pięt.
Dzięki specjalistycznej wiedzy i możliwości korzystania z profesjonalnych urządzeń podologicznych, przeprowadzamy zabiegi w zakresie skóry stóp i paznokci nie tylko przywracając atrakcyjny wygląd stóp naszych Pacjentów i przynosząc znaczną ulgę w dolegliwościach bólowych ale i nierzadko umożliwiając im prawidłowy chód oraz normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Poradnia Chorób Stopy i nasz gabinet podologiczny Warszawa czekają na Państwa wizytę.

Co oferuje?

Co oferuje podologia? Leczenie bądź usuwanie: odcisków, modzeli, brodawek, zrogowaciałego naskórka, rozpadlin na skórze stóp, haluksów, wrastających paznokci, palców krogulczych, a także chorób związanych z wadliwym ustawieniem stopy, bądź jej deformacją. Jakie zabiegi można wykonać? Usuwanie zrogowaceń, rekonstrukcja płytki paznokcia, korekta paznokci szponowatych, korekta wrastających paznokci. Podolodzy wykonują także masaże stóp.

Schorzenia i usługi

dobry podolog warszawaZajmując się profesjonalnym leczeniem i profilaktyką schorzeń stóp wiemy, jak często problemy wrastających paznokci, modzeli czy boleśnie pękającej skóry na piętach są zaniedbywane, dlatego konsultacje podologiczne polecamy wszystkim Pacjentom czującym dyskomfort w obrębie skóry stóp i paznokci. Dzięki praktycznemu doświadczeniu oraz specjalistycznym urządzeniom pomagamy również pacjentom obciążonym genetycznymi schorzeniami stóp oraz stosujemy zabiegi związane z problemami stopy cukrzycowej.
Ze specjalistycznych zabiegów podologicznych powinni korzystać pacjenci, posiadający zmiany chorobowe stóp i paznokci, takie jak:

  • nadmiernie narastający, zrogowaciały naskórek
  • pękanie skóry na piętach
  • modzele i odciski
  • brodawki wirusowe (kurzajki)
  • przerośnięte, wrastające paznokcie
  • problemy stopy cukrzycowej
  • pacjenci potrzebujący porady w codziennej pielęgnacji stóp

W naszym gabinecie podologicznym w sposób szczególnie uważny dbamy o higienę i bezpieczeństwo Pacjentów. Jako jedni z nielicznych do sterylizacji narzędzi kosmetycznych używamy autoklaw – wysokiej klasy sterylizator, stosowany m.in. w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, likwidujący możliwość zakażenia Pacjenta.
Pamiętając, że choroby stóp mają często niejednorodny charakter a odpowiednia diagnostyka dolegliwości to podstawa, współpracujemy również z innymi specjalistami, zapewniając naszym Pacjentom kompleksową opiekę i możliwość skorzystania z:

  • konsultacji chirurga stopy
  • specjalistycznej rehabilitacji stopy i stawu skokowego
  • doboru indywidualnych wkładek ortopedycznych

Główne zagadnienia

podologia - dobry podolog warszawaGłównymi zagadnieniami podologii jest diagnostyka wad i zniekształceń a także zaburzeń funkcjonowania stopy. Podologia to nazwa pochodząca od greckiego Podolog, czyli stopa i Logos, czyli nauka. Dziedzina Podologii stara się pomóc osobom, z niedostateczną wiedzą, dotyczącą przyczyny ich cierpienia i trapiącego bólu w obrębie własnych stóp pacjentów. Dobrego podologa cechuje umiejętność rozpoznania dolegliwości z którymi zmaga się pacjent. Nie znaczy to, że łatwo jest znaleźć podologa z takimi cechami, natomiast myśląc „dobry podolog Warszawa”, liczymy na kompleksową i specjalistyczną opiekę, a taką własnie gwarantujemy w gabinetach Poradni Chorób Stopy, gdzie uzyskają Państwo odpowiedzi na trapiące dolegliwości ze stopami, zarówno te z którymi borykają się Państwo już od jakiegoś czasu bez właściwie postawionej diagnozy, jak i te świeże, które przytrafiły się niedawno, lub niestety przy okazji jakichkolwiek niefortunnych kontuzji. Tutaj otrzymacie Państwo rzetelna poradę, diagnostykę i dobierzemy najlepsze leczenie z możliwych dostępnych technologicznie. Nasi podolodzy pomogą Państwu powrócić do zdrowia w stopniu najlepszym z możliwych do osiągnięcia. To wszystko dzięki dostępowi do nowoczesnych technologii medycznych dostępnych na rynku w tej dziedzinie, a także umiejętnościom i wiedzy medycznej w dziedzinie podologii naszych lekarzy, którzy zawsze wychodzą naprzeciw pacjentom i ich dolegliwościom. Dobry podolog w Warszawie – zdecydowanie w Poradni Chorób stopy!

Dla kogo?

Hasło medyczne podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się różnego rodzaju deformacjami oraz zniekształceniem stóp. W Polsce podologia jest dość mało znana jako dziedzina medyczna, jednak na zachodzie Europy jest mocno znana, natomiast zawód lekarza podologa to bardzo ceniony zawód lekarski. Podologia zajmuje się fachowym skracaniem paznokci, rozpoznawaniem i profesjonalnym usuwaniem odcisków czy nagniotków i modzeli, protetyką paznokci, problemem pękających pięt, zakażeniami grzybiczymi, masażem stóp oraz poradnictwem ogólnym. Dziedzina medycyny jaką jest podologia, ukierunkowuje się na profilaktykę oraz diagnostykę i lecznictwo wszelkich chorób dotykających stopy. Przybliżając rodzaje przyczyn powstawania chorób stóp, można stwierdzić iż najczęstszymi z nich są choroby cywilizacyjne m.in. cukrzyca, otyłość, czy zmiany naczyniowe, oraz niewłaściwe nawyki żywieniowe, lub też siedzący tryb życia, czy brak lub nadmierna aktywność fizyczna, a także źle dobrane i zbyt ciasne buty. Z zabiegów podologicznych, poza pacjentami, którzy cierpią na schorzenia stóp, mogą korzystać osoby mające kłopoty z codziennym pielęgnowaniem stóp a również osoby nie potrafiące poradzić sobie z nadmiernym narastaniem naskórka, pękaniem skóry na stopach, czy z modzelami i odciskami, oraz ze zbyt twardymi paznokciami, a także osoby, które zmagają się ze zbytnią potliwością stóp. Zadaniem podologa jest podejmowanie działań zapobiegających powstaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a również dobieranie i przeprowadzanie odpowiedniego leczenia istniejących już dolegliwości stóp. Podolodzy korzystają z wiedzy obszaru anatomii, dermatologii, ortopedii oraz chirurgii i diabetologii. Podolog to lekarz, mający możliwość rozpoznać zagrożenie chorobowe w dość wczesnym stadium, następnie dobrać terapię lub w ostateczności skierować pacjenta do właściwego lekarza. Lekarz podologii udziela rad w zakresie pielęgnacji stóp, rodzaju obuwia, które jest odpowiednie dla danego typu stopy czy prawidłowego skracania paznokci. Podologia zajmuje się również zakładaniem specjalistycznych opatrunków i ortez odciążających miejsca które są ogniwem bólu stóp, rekonstrukcją płytki paznokci uszkodzonych czy zgrubiałych lub zniszczonych grzybicą, usuwaniem modzeli i odcisków. Podolog zajmuje się również protetyką paznokcia, a także korekcją wrastających paznokci. Poza tym podologia to ostatnio bardzo modne słowo. W najlepszych kompleksach medycznych czy klinikach otwierane są gabinety podologiczne w celach pomocy pacjentom, których przybywa w naszym społeczeństwie. Podsumowując podolog to lekarz zajmujący się najogólniej mówiąc stopami i ich pielęgnacją oraz schorzeniami, a także pielęgnacją kończyn dolnych. W krajach zachodnich podologia stanowi odrębną dziedzinę kosmetologii i właśnie stamtąd pochodzi.

Badanie

Naszym zdaniem badanie podologiczne powinien wykonać każdy, ponieważ często nie uświadamiamy sobie, że dolegliwości jakie odczuwamy są spowodowane defektami stóp. Na stopach znajdują się receptory organów całego ciała dlatego tak ważna jest dbałość o ich zdrowie i kondycję. Wizyta w gabinecie podologicznym rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu na temat stanu naszego zdrowia, trybu życia, upodobań. Następnie stopy poddawane są dokładnym oględzinom, w uzasadnionych przypadkach (np. cukrzyca) wykonywane są specjalistyczne badania. Po postawieniu diagnozy podolog planuje kurację oraz dobiera odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej. Badaniu podologicznemu (podologia) powinni się poddać w szczególności: sportowcy, osoby z nadwagą, uskarżające się na dolegliwości w obrębie kręgosłupa lub kończyn dolnych, chorzy na cukrzycę, wykonujący pracę fizyczną, wymagającą długiego stania czy chodzenia a także dzieci do szóstego roku życia.

Warszawski gabinet Poradni Chorób Stopy

dobry podolog warszawaW centrum podologii pacjenci mają zapewnioną kompleksową diagnostykę, leczenie i profilaktykę w obrębie schorzeń skóry stóp i paznokci. Nasza Klinika podologii w Warszawie, która jest wysoko-wyspecjalizowaną placówką medyczną zajmującą się leczeniem chorób i urazów stopy i stawu skokowego. Jesteśmy jedynym takim ośrodkiem w Polsce, który swoim pacjentom zapewnia złożoną diagnostykę i leczenie chorób stóp.
Podologia zajmuje się leczeniem skóry stóp i paznokci. Jest dziedziną medycyny, która wymaga od podologa wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: chirurgia, ortopedia, dermatologia, diabetologia, opatrywanie ran. Podolog diagnozuje i prowadzi indywidualnie dostosowane leczenie, m.in. zakłada specjalistyczne opatrunki i odciążenia miejsc będących ogniwem bólu, rekonstruuje zniszczone płytki paznokcia, usuwa zrogowaciały naskórek, udziela porad na temat profilaktyki i pielęgnacji stóp, prawidłowych zasad higieny, w razie potrzeby kieruje do innych secjalistów (podolog Warszawa).

Klinika, Gabinet i Centrum Podologii w Warszawie

klinika, centrum, gabintet podologii warszawaChoroby stóp maja różne podłoże i przyczyny. Należą do nich przede wszystkim choroby cywilizacyjne jak otyłość lub cukrzyca, brak aktywności fizycznej lub jej nadmiar, nieodpowiednie, źle dobrane obuwie, nieodpowiednia higiena i profilaktyka, niedostateczna diagnostyka i źle dobrane leczenie lub bagatelizowanie problemu.
Profesjonalny gabinet podologiczny powinien stosować najwyższe standardy higieny. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów (w centrum podologii Warszawa) stosujemy własne autoklawy do sterylizacji narzędzi używane m.in. w gabinetach lekarskich i stomatologicznych. Posługujemy się specjalistycznym sprzętem i narzędziami oraz wysokiej jakości preparatami leczniczymi i kosmetykami pielęgnacyjnymi. Nasze gabinety są jedno – stanowiskowe co zapewnia komfort i dyskrecję naszym pacjentom. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów udostępniliśmy nasze gabinety w dwóch dzielnicach: klinka podologii Warszawa Targówek i Ursynów, tym samym ułatwiając dotarcie dla pacjentów z północnej i południowej części Warszawy.

Centrum podologii – Warszawa
3.8 (75%) 24 głos[ów]

Nasi Podolodzy (gabinet, klinika i centrum podologii Warszawa – Poradnia Chorób Stopy):

Usługi podologiczne w Poradni Chorób Stopy: