wkładki ortopedyczne warszawa

Jak przygotować się do wizyty?

Najważniejszym i niezbędnym elementem w procesie dopasowania wkładek są pełne buty z zakrytą piętą. Jest to jedyny wymóg aby móc skutecznie dobrać wkładki.

Na jak długo starczy para wkładek ortopedycznych?

Wkładki Formthotics powinny przetrwać dłużej niż para butów w której je dopasowano. Nawet przy ekstremalnej eksploatacji powinny zapewnić 12 miesięcy użytkowania.

Czy można myć wkładki ortopedyczne Formthotics?

Oczywiście, że tak. Należy to zrobić w zimnej lub letniej wodzie z mydłem, następnie osuszyć ręcznikiem, bądź zostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Ich zamknięta struktura komórkowa zapobiega wchłanianiu wilgoci, co przeciwdziała namnażaniu się mikroorganizmów . Nie należy narażać wkładek na działanie wysokich temperatur ze względu na ich termoplastyczne właściwości.

Czy można przekładać wkładki ortopedyczne do innych butów?

Tak, można. Jedynym warunkiem jest zbliżony rozmiar obuwia.

Czy do wkładek ortopedycznych trzeba kupić nową parę butów?

To zależy, przede wszystkim od stopnia ich zużycia. Wkładki ortopedyczne Formthotics są indywidualnie dopasowywana do stopy, ale jeśli but jest nadmiernie zużyty lub zdefasonowany to nie będzie stanowił dobrej podstawy kontaktu z podłożem.

Co to jest płaskostopie poprzeczne?

Płaskostopie poprzeczne jest stanem, w którym dochodzi do patologicznego obniżenia głów kości śródstopia względem ich pierwotnego anatomicznego położenia.  Najczęściej dotyczy to II i III głowy, ale może się również opuścić głowa IV. Dzieje się tak z powodu rozluźnienia struktur więzadłowych stopy. Stan ten może przebiegać przez bardzo długi czas bezobjawowo, jednak nagły wzrost masy ciała lub długotrwałe marsze w obuwiu o twardej podeszwie mogą spowodować ból w okolicy przodostopia, czyli metatarsalgię. Ból może być zróżnicowany, od ostrego punktowego bólu po rozlany i palący ból obejmujący całe przodostopie. Ze względu na drażnienie tkanek miękkich znajdujących się pod podeszwą stopy przez opuszczone głowy kości śródstopia dochodzi do ochronnego zgrubienia naskórka (zrogowaceń). Brak reakcji w tym momencie może doprowadzić do wystąpienia bolesnych modzeli bądź odcisków zlokalizowanych najczęściej pod II i III głową kości śródstopia (patrz: płaskostopie leczenie i operacja).

płaskostopie leczenie

Płaskostopie leczenie

– Płaskostopie leczenie i operacja: Przyczyny –

Płaskostopie leczenie i przyczyny – do wypłaszczenia łuku poprzecznego dochodzi najczęściej wtedy, kiedy zwiększają się siły działające na przodostopie. Może być to wynikiem gwałtownego wzrostu masy ciała, do którego organizm nie zdążył się zaadoptować, lub wzmożenia aktywności fizycznej ? na przykład rozpoczęcia trenowania biegów lub zwiększenia obciążenia na podczas ćwiczeń na siłowni. Te zależności pojawiają się również w trakcie ciąży, kiedy zostaje przeniesiony środek ciężkości bardziej do przodu, a w kobiecym ciele zwiększa się ilość hormonu powodującego rozluźnienie więzadeł. Przy genetycznych predyspozycjach czynnikiem wyzwalającym w przypadku kobiet będzie również stałe chodzenie na wysokich obcasach, które na dłuższą metę powoduje nie tylko zwiększenie obciążenia przodostopia, ale równie często przykurcze łydki. Jak  udowodnili naukowcy, skrócenie mięśni i przykurcze ich oraz ścięgna Achillesa mogą bezpośrednio przyczyniać się do powstania płaskostopia.

płaskostopie leczenie

Płaskostopie leczenie i operacja

– Płaskostopie leczenie i operacja: Deformacje palców –

Płaskostopie leczenie i deformacje – płaskostopiu mogą towarzyszyć również inne deformacje stopy, szczególnie palców. Najczęściej poprzez podwichnięcie paliczków bliższych dochodzi do powstania palców młotkowatych. Jest to deformacja, która charakteryzuje się utrwalonym nadmiernym zgięciem grzbietowym w stawie śródstopno-paliczkowym i nadmiernym zgięciem podeszwowym w stawie miedzypaliczkowym bliższym palca. Pacjenci, u których występuje ta deformacja, najczęściej skarżą się na problem z doborem butów, gdyż nadmiernie uniesiony do góry palec jest drażniony przez but, w wyniku czego powstają bolesne odciski, nagniotki czy modzele, zmniejszając  jeszcze bardziej przestrzeń dla palca w bucie. Innymi deformacjami palców, współistniejącymi z płaskostopiem, są palce młoteczkowate (nadmierne utrwalone zgięcie podeszwowe w stawie międzypaliczkowym dalszym) lub palce szponiaste, które łączą w sobie deformacje palców młotkowatych i młoteczkowatych. Omawiając temat płaskostopia nie sposób również pominąć tzw. halluksów, a dokładniej deformacji typu paluch koślawy, czyli hallux valgus. Wielu naukowców twierdzi, że płaskostopie może być jedną z bezpośrednich przyczyn występowania plucha koślawego, a już na pewno wszyscy są zgodni z tym, że paluch koślawy i płaskostopie prawie zawsze idą ze sobą w parze. Występowanie palucha koślawego jest dla pacjenta dużym problemem, gdyż towarzyszą mu często bóle związane z okresowym zapaleniem tkanek miękkich, problemy z doborem obuwia i co za tym idzie, ograniczenie możliwości przemieszczania się oraz dyskomfort psychiczny spowodowany zmniejszeniem estetyki wyglądu stopy. Powstanie „halluksa” nie jest spowodowane, jak się powszechnie sądzi, noszeniem wąskich butów na wysokim obcasie, choć może to być czynnikiem wyzwalającym. Dużą rolę w powstaniu tej deformacji odgrywa genetyka i związana z nią wrodzona wiotkość tkankowa, predysponująca do rozwinięcia deformacji typu paluch koślawy i płaskostopie.

płaskostopie operacja

Płaskostopie leczenie

– Płaskostopie leczenie i operacja: Metody –

Płaskostopie leczenie – leczenie płaskostopia poprzecznego jest oparte na pięciu filarach, z czego cztery są sposobami doraźnymi, które trzeba kontynuować przez całe życie.

Są to:

1. Wkładki ortopedyczne,
2. Wygodne obuwie z szerokim przodem,
3. Ćwiczenia rozciągające tylną grupę mięśni goleni,
4. Pielęgnacja skóry stopy,
5. Operacja.

płaskostopie operacja

Płaskostopie operacja

– Płaskostopie leczenie operacyjne –

Płaskostopie operacja – w przypadku braku poprawy istnieje również możliwość wykonania operacji. W zależności od stopnia zaawansowania zmian, operacja może obejmować tylko tkanki miękkie (torebki stawowe, ścięgna) lub, gdy wraz z postępowaniem deformacji zachodzi konieczność ingerencji, również tkanki kostne. Jeżeli doszło do zniekształcenia palców i palucha, operator może również zadecydować o konieczności ich korekcji. Należy to jednak traktować jako ostateczność i dokładnie przedyskutować tę możliwość ze swoim lekarzem prowadzącym (płaskostopie leczenie i operacja).

Tagi: płaskostopie, płaskostopie leczenie, płaskostopie operacja

płaskostopie leczenie i operacja

Skontaktuj się z nami i umów na wizytę: (22) 127-07-07

haluksy

 

Co to jest płaskostopie i jakie są jego odmiany?

Płaskostopie leczenie i operacja – płaskostopie jest stanem w którym zanika 1 lub 2 łuki stopy. Płaskostopie występuje w 2 postaciach: poprzecznego lub podłużnego. Właściwie zbudowana stopa ma 2 łuki których zadaniem jest amortyzacja obciążenia jakim jest ciało. W czasie chodzenia naprzemiennie zginają się a następnie wracają do uprzedniego stanu niczym resory. Niektóre osoby cierpią na płaskostopie wrodzone, wtedy łuki stopy w ogóle nie są wykształcone. Większość przypadków płaskostopia to wynik przeciążenia stóp, takie jak nadwaga albo chodzenia w nieprawidłowo dobranych butach oraz tych na wysokich obcasach.
Płaskostopie jest wadą stóp, która polega na obniżeniu łuków kształtujących stopę. Gdy mamy do czynienia ze zdrową stopą, opiera się ona na podłożu w trzech punktach, są to: pięta, głowa pierwszej i głowa piątej kości śródstopia. Pomiędzy wymienionymi punktami przebiegają 3 łuki stopy: podłużny przyśrodkowy i podłużny boczny oraz poprzeczny przedni. Gdy któryś z nich się obniży wtedy mamy do czynienia z płaskostopiem.
Istnieje wiele przyczyn płaskostopia. Są to m.in.: długotrwałe stanie, które przeciąża stopę; nieustanne chodzenie po twardym i równym podłożu, takim jak twarda podłoga czy jezdnia; wielogodzinne, powtarzalne używanie zbyt dopasowanego i ścisłego  obuwia, które ogranicza ruchy stopy; otyłość czy nadwaga, które powodują nadmierne obciążanie stóp, wykonywanie skoków czy zeskoków na twarde podłoże; chodzenie obszernym rozkrokiem, podczas dźwigania znacznego obciążenia; chodzenie na spiętych palcach przez długie okresy, wszelkiego rodzaju marsze na zewnętrznych łukach stóp, przeciążający je łuk, wszelkiego rodzaju długo trwające gry w piłkę nożną czy ręczną, ale na twardym boisku – płaskostopie operacja.

Płaskostopie leczenie:

Lecząc płaskostopie (płaskostopie leczenie) niezwykle ważny jest element zastosowania gimnastyki, która pomaga wzmocnić mięśnie oraz więzadła stóp. Najłatwiejszą aktywnością w tym celu jest chodzenie na bosaka po nierównym podłożu. Takie ćwiczenie zmusza mięśnie stopy do intensywniejszego ruchu, bez podporu żadnym obuwiem. Innego rodzaju ćwiczeniami mogą być np. turlanie pod stopami drewnianego wałka czy piłki tenisowej, a także podnoszenie z ziemi niewielkich przedmiotów przy u życiu palców stóp. Rehabilitanci i lekarze ortopedzi znają inne bardziej specjalistyczne ćwiczenia i do nich należy się udać w celu zastosowania przy płaskostopie leczenie. Gdy choroba przybrała już bardziej zaawansowane stadium czasem niezbędne jest codzienne używanie wkładek ortopedycznych, które podpierają jeden albo oba łuki stopy. Czasem w tym schorzeniu- płaskostopie leczenie, chore stopy muszą zostać poddane operacji. Gdy występuje płaskostopie powinno się leczyć w sposób, który wyrabia nawyk właściwego stawiania stóp podczas chodzenia, biegania, a także prawidłowego utrzymywania stóp podczas stania oraz siedzenia. Pomocne w płaskostopie leczenie jest zażywanie kąpieli w ciepłej wodzie z dodatkiem soli, a także uprawianie sportów jak pływanie, jazda na rowerze i nartach. Nie powinno się zapominać o używaniu zdrowotnego obuwia, które zapewnia prawidłowe ułożenie stopy. Takie właściwe ułożenie stopy w obuwiu charakteryzuje się m.in. właściwie dobraną wielkością obuwia do stopy, która uwzględnia tzw. naddatek funkcjonalny; wzmocnioną i jednocześnie elastyczną podeszwą; szerokim noskiem, w celu możliwości poruszania palcami; sztywnym napiętkiem, który zapewnia stabilność w okolicy pięty; stabilnym, szerokim i niewysokim obcasem; luźnym wierzchem obuwia, a przynajmniej takim, które nie ciśnie jej zbyt mocno; właściwym dopasowaniem obuwia w zależności od pogody, pory roku, czy rodzaju wykonywanej pracy – PŁASKOSTOPIE LECZENIE.

Płaskostopie operacja:

Płaskostopie objawia się w postaci bolącego odcisku pod główką kości śródstopia. Leczenia czasem sprowadza się do operacji- płaskostopie operacja, którą przeprowadza się z użyciem jednej z nowoczesnych technik osteotomii na kościach śródstopia. Przy pomocy takiego zabiegu- płaskostopie operacja, możliwe jest utrzymanie trwałego podniesienia sklepienia stopy.
Niejednokrotnie leczenie płaskostopia polega na dłuższej rehabilitacji czy używaniu wkładek korekcyjnych oraz butów ortopedycznych. Natomiast, gdy nie następuje poprawa w leczeniu zachowawczym lekarze stosują zabiegi chirurgiczne, jakim jest płaskostopie operacja. U młodzieży w takim przypadku stosuje się m. in. Nie bardzo inwazyjną lecz skuteczną metodę wszczepiania specjalistycznego implantu.
Taki rodzaj zabiegu lekarze stosują również przy płaskostopiu wrodzonym, lub też bardzo dokuczliwego płaskostopia u pacjentów dorosłych, albo też kiedy u pacjentów występują zmiany zwyrodnieniowe oraz w braku stabilności stawu podskokowego. Zabieg- płaskostopie operacja, która polega na wdrożeniu implantu do stawu podskokowego nie trwa długo, bo około 25 minut, a śladem, który pozostaje na skórze po zabiegu jest jedynie jednocentymetrowa blizna na boku stopy. Zabieg ten przynosi niemalże natychmiastowo odczuwalny dla pacjenta efekt, zapewniający komfort pacjentowi wraz z ustąpieniem bólów uprzednio związanych z płaskostopiem. Poprawia się również kształt stopy oraz staje się bardziej wytrzymała na codzienne czynności, wynikające z jej codziennego używania. Taki rodzaj zabiegu- płaskostopie operacja, znana jest na świecie już od kilku lat i są dość popularne – PŁASKOSTOPIE OPERACJA.

Płaskostopie podłużne:

Płaskostopie podłużne charakteryzuje się opadnięciem podłużnego łuku stopy, który unosi wewnętrzną część stopy, pomiędzy pięta i przodem stopy. Taki podłużny łuk stopy, który opadł jest doskonale widoczny, gdy pacjent z tą dolegliwością odciśnie mokrą stopę na podłożu, wtedy mokry ślad po stopie będzie stanowić cała powierzchnia stopy a nie tylko poszczególne jej części jak przy zdrowej stopie. Płaskostopie podłużne można również rozpoznać po podeszwach butów, gdy są starte od wewnętrznej ich strony. Płaskostopie podłużne charakteryzuje się bólem podczas chodzenia, a także problemami z kręgosłupem czy stawami kolanowymi oraz biodrowymi. Płaskostopie podłużne postępuje z powodu intensywnego i niewłaściwego obciążenia. Stopa jest mechanizmem, którego mięśnie odporne są do krótkich dynamicznych wysiłków, jak chodzenie czy bieganie. Natomiast długotrwałe wystawanie- w szczególności u osób z nadwagą i żylakami- sprowadza się do przeciążania mięśni, a potem więzadeł i stawów. W konsekwencji mogą powstawać trwałe zniekształcenia oraz zmiany zwyrodnieniowe stawów w stopach. W pierwszym stadium choroby, jakim jest płaskostopie podłużne, jakim jest niewydolność mięśniowa, lekarze zalecają noszenie miękkich wkładek, mających anatomiczny kształt.  Takie profilaktyczne metody, jak wkładki zazwyczaj przynoszą dużą ulgę, a także zezwalają mięśniom pracować w zakresie prawidłowych obciążeń. Natomiast gdy, zniekształcenia są w stadium utrwalonym i pojawiły się już zmiany zwyrodnieniowe stawów najlepszą skuteczność przynosi leczenie operacyjne – płaskostopie leczenie.

Płaskostopie podłużne leczenie:

Gdy stopa jest prawidłowo wykształcona, wtedy podczas stania, dotyka podłoża w trzech punktach. Są to miejsca głów pierwszej oraz piątej kości śródstopia, a także guzem piętowym. Zdrowa stopa wyposażona jest w system łuków podłużnych oraz poprzecznych nazywanych także wysklepieniami, będącymi efektem właściwego napięcia mięśni stopy oraz podudzia. Takie wysklepienia w pierwszej kolejności spełniają funkcję amortyzującą w czasie wykonywania przeróżnych ruchów, takich jak biegi, skoki czy chód. Łuki te można nawet nazwać resorami, które rozciągają się poprzez zmieniające się obciążenie. Natomiast płaskostopie, (tu również płaskostopie podłużne leczenie), cechuje się obniżeniem łuków podłużnych oraz łuku poprzecznego albo też całkowitym ich opadnięciem, powodującym iż cała powierzchnia styka się z podłożem, a to z kolei całkowicie wyklucza funkcję amortyzującą w stopie. Wówczas zauważalne są też zaburzenia w chodzie.
Leczenie stóp płaskich – płaskostopie podłużne leczenie często przeprowadzane jest poprzez stosowanie różnorodnych wkładek ortopedycznych. Istnieje też możliwość stosowania specjalistycznych butów ortopedycznych wyposażonych w specjalne obcasy. Gdy schorzenie jest nasilone w nieco mniejszym stopniu, wtedy stosuje się odpowiednie jemu aktywności korekcyjne oraz zaleca się pacjentowi prowadzić odpowiedni tryb życia do jego schorzenia, jakim jest płaskostopie podłużne leczenie. Nie są to jednak zalecenia, których pacjent się nie spodziewa- zwyczajnie jest tu mowa o utrzymywaniu odpowiedniej masy ciała, tak ażeby nie wywierała nazbyt dużego nacisku na stopy. Każdy przypadek jednak należy skonsultować z lekarzem. Jednakże w przypadku jakim jest płaskostopie podłużne leczenie może również wiązać się z wykonywaniem ćwiczeń korekcyjnych w warunkach domowych. Ćwiczenia takie wzmacniają mięśnie, które odpowiadają za prawidłowe sklepienie łuków stopy. Takie prawidłowe aktywności fizyczne przeciw schorzeniu płaskostopia podłużnego działają prewencyjnie na nasilanie się wady, a nawet przyczynić się do jej ustąpienia. Głównym ich zadaniem bowiem, jest umocnienie wspomnianych już mięśni i eliminacja przykurczów z nimi związanymi – płaskostopie operacja.

Płaskostopie poprzeczne leczenie:

Płaskostopie poprzeczne przyczynia się do powstawania metatarsalgii. Płaskostopie poprzeczne nie zalicza się do problemów zdrowotnych dopóty dopóki nie przysparza pacjentowi dolegliwości bólowych. Do tego czasu płaskostopie poprzeczne stanowi jedynie odbiegającą od normy budowę stopy. Lecz w momencie, gdy pacjent zaczyna odczuwać dolegliwości bólowe pod głową kości śródstopia, wtedy mamy już do czynienia ogniskiem chorobowym jakim jest metatarsalgia.
Metalurgia objawia się w pierwszym etapie pojawieniem się odcisków, zazwyczaj w miejscu na poziomie drugiej i trzeciej główki kości śródstopia. Kolejnym symptomem są dokuczliwe bóle zlokalizowane na miejscu gdzie znajdują się nagniotki. Bóle te pojawiają się w efekcie przeciążenia wspomnianych punktów. Do objawów czasem dokłada się stan zapalny występujący w stawach śródstopno palcowych. Istnieją przypadki ciągłego bólu przodu stopy, który nie pozwala na noszenie zbyt wąskiego obuwia. Ten ból wiąże się ze zmianami zwyrodnieniowymi a także zapalnymi nerwów umiejscowionych pomiędzy kośćmi śródstopia. Zmiany zwyrodnieniowe spowodowane są przeciążeniami doświadczanymi na przestrzeni długiego czasu i nosi nazwę neuralgii Mortona. Na szczęście znacznie rzadziej pacjentów cierpiących na płaskostopie poprzeczne dotyka złamanie zmęczeniowe. Lecz jeśli występują najczęściej mają miejsce w okolicy drugiej i trzeciej kości śródstopia. Takie złamania zmęczeniowe pojawiają się ze względu na powtarzające się przeciążenia związane z płaskostopiem poprzecznym (leczenie). Odczucie bólu nie pojawia się nagle, zazwyczaj rozwija się w przeciągu kilku dni. Na domiar utrudnienia rozpoznania że to właśnie złamanie przeciążeniowe, wspomniane złamania nie są widoczne na zdjęciach RTG, gdy są nowe, lekarz może je rozpoznać dopiero po wykonaniu rezonansu magnetycznego. Osoby które zostaną dotknięte powyższymi objawami, nie mają na nie żadnego wpływu, gdy płaskostopie poprzeczne jest wadą wrodzona, bo i w taki sposób dotyka pacjentów, lecz należy przyznać iż płaskiej stopie sprzyja również słabość mięśni oraz noszenie obuwia na wysokim obcasie, które często powoduje przykurcz ścięgna Achillesa, a także związane z nim nadmierne obciążenie frontu stopy. Inną przyczyną powstawania dolegliwości, jaką jest płaskostopie poprzeczne, mogą również być palce młotkowate – schorzenie stóp powstające poprzez noszenie zbyt ciasnego obuwia – płaskostopie leczenie.

Płaskostopie poprzeczne wkładki ortopedyczne:

Diagnozując płaskostopie poprzeczne lekarze ortopedzi i rehabilitanci pozyskują najwięcej przydatnych informacji poprzez przeprowadzane badania za pomocą oprzyrządowania takiego jak podoskop czy platforma pedobarograficzna.
Bardzo dobrym i najmniej ingerującym rozwiązaniem leczniczym na płaskostopie poprzeczne są wkładki ortopedyczne-termoplastyczne Formthotics. Takie wkładki ortopedyczne na płaskostopie (leczenie) stanowią elastyczną i efektywną metodę leczenia problemów stóp i podudzi oraz uda i całej kończyny dolnej, w tym także płaskostopie poprzeczne – płaskostopie poprzeczne wkładki ortopedyczne.
Formthotics jest modelowaną termicznie wkładką, stworzoną i dopasowaną indywidualnie do każdej stopy z dolegliwościami płaskostopia poprzecznego (i nie tylko). Gotowa już wkładka odkształcająca stopę konkretnego pacjenta obrazuje jedność z obuwiem. Istotną zaletą takich wkładek staje się jej wtórna plastyczność, oznacza to że możliwy jest do uzyskania kolejny kształt stopy pacjenta, w zależności od zmian w kształcie stopy podczas leczenia z tej samej wkładki – płaskostopie operacja.
Twarde podłoża nie sprzyjają leczeniu płaskostopia poprzecznego. Stopa w kontakcie z jakimkolwiek twardym podłożem ulega spłaszczaniu oraz skręcaniu poprzez siłę odśrodkową w tym kontakcie. Ponieważ naturalny kontur stopy nie jest na tyle odporny, aby rozdystrybuować ciężar ciała, to oddziaływanie które wywołuje zetknięcie stopy z podłożem, przenoszone jest przez całą drogę „noszenia” ciała na kończynę i daje duży ucisk na stawy. Dlatego też, tak ważne jest aby pomóc odciążać nasze stawy i ułatwić stopom regenerację i powrót do jej właściwego kształtu przy płaskostopiu poprzecznym wkładki ortopedyczne są jedną z bardziej polecanych metod.Leczenie Płaskostopia tylko w Poradni Chorób Stopy – płaskostopie leczenie!

 

Tagi: wkładki ortopedyczne na zamówienie warszawa , wkładki ortopedyczne na miarę warszawa , wkładki ortopedyczne do butów  , wkładki supinujące , wkładki supinujące dla dzieci ,  wkładki na haluksy , wkładki metatarsalne , wkładki do butów do biegania , wkładki do butów , płaskostopie , płaskostopie leczenie , płaskostopie operacja , płaskostopie operacje .

 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • KONTAKT

  Specjalistyczne leczenie chorób i urazów stawu skokowego oraz stopy. Rejestracja i Konsultacje:
  tel. (22) 127-07-07.
  Rejestracja
Halluks diagnoza