WSZYSTKO O WKŁADKACH     JAK PRZEBIEGA WIZYTA?     WKŁADKI - OFERTA     WKŁADKI - CENNIK

wkładki ortopedycznePoradnia Chorób Stopy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów i dbając o kompleksowość oferowanych usług oferuje możliwość wykonania specjalistycznych, indywidualnych wkładek termoplastycznych, renomowanej firmy nowozelandzkiej Formthotics.

Wkładki termoplastyczne obecnie cieszą się na rynku ogromnym powodzeniem nie tylko ze względu na ich wygodę, ale również szybkość wykonania.  W ciągu godziny wykfalifikowany specjalista fizjoterapii w oparciu o wnikliwe badanie jest w stanie wykonać dla Państwa indywidualnie przystosowane wkładki ortopedyczne.

Podczas jednego spotkania pacjent poddawany jest badaniu, w skład którego wchodzą testy diagnostyczne, badanie manualne, analiza chodu oraz badanie na podoskopie i platformie pedobarograficznej. Platforma pedobarograficzna RS Scan, na której pracujemy w Poradni Chorób Stopy, należy do czołówki producentów tego typu urządzeń i pozwala na staranną analizę obciążenia stóp, zarówno w pozycji stojącej, jak i podczas chodu.
Szczegółowy opis, jak przebiega wizyta znajdą Państwo TUTAJ.

formthotics wkładki ortopedyczneIndywidualne podejście do problemu pacjenta pozwala na odpowiedni dobór rodzaju i grubości wkładki oraz rodzaju jej korekcji. Wkładki Formthotics nie tylko podpierają biernie stopę, ale również stymulują ją do poprawy jej funkcji, dzięki czemu efekt fizjologiczny jest odczuwalny dla całego ciała. Przekłada się to na zmianę jakości chodu i codziennego funkcjonowania.

Różnorodność termoplastycznych wkładek ortopedycznych

W naszym asortymencie oferujemy wkładki zarówno do butów eleganckich, codziennych, jak i tych na obcasie. Z powodzeniem zaopatrujemy we wkładki zarówno sportowców, jak i dzieci. Zatem nasze usługi kierujemy do wszystkich osób, które ukończyły 3 rok życia – od dziecka do seniora.

Kiedy potrzebne są wkładki ortopedyczne?

Zastosowanie wkładek Fortmhotics znajduje uzasadnienie w przypadku występowania zaburzeń osiowania kończyn dolnych, takich jak: koślawość, czy szpotawość tyłostopia bądź kolan, płaskostopie poprzeczne i podłużne, czy skróty kończyn dolnych. Indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne skutecznie też pomagają w leczeniu zespołów bólowych, nie tylko w obrębie nóg, ale również kolan, bioder i kręgosłupa ? gdyż to stopy są fundamentem całego ciała.
Stosowanie wkładek ortopedycznych jest również zalecane przy schorzeniach, takich jak: zapalenie ścięgna Achillesa oraz rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa), neuralgia Mortona, metetarsalgia (ból pod głowami kości śródstopia), złożone deformacje stóp (również pochodzenia reumatoidalnego), paluch koślawy, a także w leczeniu stopy cukrzycowej.

Dzięki przywróceniu właściwej biomechaniki pracy stopy zauważalna jest również redukcja modzeli i odcisków na podeszwowej stronie stopy, a także w niektórych przypadkach zmniejszenie wrastania paznokci.

Nasi Fizjoterapeuci w Gabinecie Indywidualnego Doboru Wkładek Ortopedycznych:

 

Nasze Motto:

Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki - Leonardo da Vinci