This topic contains 3 replies, has 1 voice, and was last updated by  Patka1988 4 months ago.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #10410 Reply

  Aga

  Mam płaskostopie poprzeczne. Objawia się to tym, że strasznie mnie bolą stopy przy chodzeniu. Czy te wkładki pomogą mi zlikwidować ból?

  #13225 Reply

  karolina.bednarska

  tak, wkładki ortopedyczne stosuje się nie tylko w celu leczenia, lecz także przy nasileniu nieprzyjemnych objawów płaskostopia. nie należy lekceważyć bólu, stąd się pojawiają inne poważne problemy, zwłaszcza z kręgosłupem, o ile próbując uniknąć bólu zaczynamy poruszać się w sposób nienaturalny, co powoduje zmiany w układzie kostnym.

  #13226 Reply

  Mika

  Dobrze dobrane, wkładki indywidualne, a nie uniwersalne, pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Jednakże przed ich doborem warto tez odwiedzić dobrego ortopedę z prześwietleniem stóp – niektóre płaskostopia są na tyle zaawansowane, że trzeba podjąć decyzję o operacyjnej korekcji tej wady. Także moim zdaniem, najpierw ortopeda, jeśli zaleci wkładki to później badanie komputerowe stóp u doświadczonego fizjoterapeuty i dobór wkładek.

  #14114 Reply

  Patka1988

  Zgadzam się w pełni z przedmówcami. Żadne uniwersalne wkładki nie pomogą jak indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne, dla osób z warszawy lub okolic polecam miejsce http://www.fizjosanat.pl/ , dobrano mojemu synowi takowe wkładki. Z tego co mi wiadomo w praktyce zmiana wkładki wskazana jest po 6-12 miesięcy używania. Uważam, że jest to dobra inwestycja bo chodzi o nasze zdrowie. A zdrowe stopy to zdrowy kręgosłup i cała postawa naszego ciała.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
Reply To: Płaskostopie poprzeczne
Your information:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">