wkładki ortopedyczne warszawa formthotics

Wkładki Formthotics wykonane z wysokogatunkowego tworzywa Formax, opracowanego specjalnie dla potrzeb systemu Formthotics.

halluks 1

           Charakteryzuje się on zamkniętą strukturą komórkową, dzięki czemu wkładki lepiej znoszą obciążenia i dłużej zachowują swój kształt dając pewniejsze podparcie dla stopy. Wkładki mają gładką strukturę, są bardzo lekkie i elastyczne dzięki czemu podczas chodu tworzą jedność ze stopą. 

Oprócz tego są:

 • hipoalergiczne,
 • łatwe w czyszczeniu,
 • odporne na działanie grzybów i bakterii,
 • odporne na działanie wilgoci.

Wkładki Formthotics wpływają na znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych, korygują ustawienie stóp i doskonale wspierają leczenie zachowawcze jak i pooperacyjne.

 

halluks 1001Jak działają?

Wkładki mają nadany wstępny kształt, przy tworzeniu którego kierowano się budową anatomiczną ludzkiej stopy. Dzięki temu zapewniają odpowiednie podparcie łuków stopy. Poprzez unikalne wyprofilowanie tylnej części wkładki uzyskujemy lepsze dopasowanie zarówno do buta jak i do stopy oraz stabilne podparcie tyłostopia. System Formthotics oferuje wkładki różnego kształtu, co pozwala na dobranie zaopatrzenia odpowiedniego do potrzeb pacjenta oraz praktycznie każdego rodzaju obuwia.

Podczas wizyty wkładkę dopasowuje się indywidualnie do kształtu stopy poprzez formowanie termiczne. W ten sposób uzyskujemy maksymalne wsparcie oraz komfort podczas użytkowania, gdyż otrzymany produkt jest unikalny, tak samo jak każda ludzka stopa. Dodatkowo  zastosowanie procesu formowania termicznego umożliwia  modyfikowanie wkładki w każdym etapie leczenia, dzięki czemu uzyskujemy pełną kontrolę i wsparcie przez cały czas.

 

 halluks 1001Właściwości:

Aby w pełni sprostać wymaganiom pacjentów stworzono wkładki o zróżnicowanych kształtach i stopniu twardości. Dzięki temu produkty Formthotics znajdują zastosowanie zarówno w procesie leczenia i rehabilitacji schorzeń w obrębie stopy i całej kończyny dolnej, jak i polepszeniu wyników sportowych czy zapewnieniu komfortu w codziennym użytkowaniu. Na ich wszechstronność składa się kilka czynników:

Kształt:

halluksy leczenie 101>Original” jest to podstawowa i najczęściej stosowana linia wkładek. Dzięki wyraźnemu podparciu wszystkich łuków i pięty zapewnia idealne wsparcie dla struktur anatomicznych stopy oraz jej prawidłowe ustawienie.

>3/4″ są krótszą wersją oryginału mającą zastosowanie, gdy wymagane jest pełne wsparcie dla struktur anatomicznych a typ obuwia uniemożliwia wykorzystanie dłuższych wkładek.

>Comfort” są cieńszymi wkładkami dlugości 3/4 i posiadają niższe zabudowanie pięty. Stworzone specjalnie do butów w których nie zmieściłaby się inna wkładka.

>Low Volume” jest to linia wkładek z niżej zabudowaną piętą, oraz zwężających się lekko ku końcowi. Taki kształt umożliwia ich zastosowanie w dobrze przylegających butach sportowych, a także eleganckim obuwiu.

>Junior” jest miękką wkładką długości 3/4 dedykowaną specjalnie dla dzieci. Występuje w czterech rozmiarach i zapewnia wsparcie oraz delikatną korekcję dla rozwijającej się stopy.

Twardość:

Wkładki Formthotics mogą być wykonane z pojedynczej lub podwójnej warstwy o zróżnicowanej twardości. Posiadamy również w ofercie specjalne dwuwarstwowe wkładki stworzone w systemie Shockstop. Oprócz zapewnienia właściwej stabilności tłumią wstrząsy przenoszone na mięśnie, kości i stawy przy każdym kroku, przez co zapewniają szczególny komfort i wygodę.

Dzięki określonej twardości i zdolności amortyzacji każda z naszych wkładek umożliwia dobór odpowiedniego wsparcia funkcji poszczególnych struktur stopy w zależności od potrzeb czy wykonywanej aktywności.

Wykonanie w technologii frezowania 3D:

Każda z wkładek w procesie produkcji jest wycinana z jednolitego bloku tworzywa Formax, a nie wyciskana na prasie czy wtryskiwana do formy. Oznacza to, że w każdym miejscu gęstość materiału jest taka sama, a więc zachowana jest właściwa miękkość i sprężystość umożliwiająca optymalne działanie wkładki.

 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • KONTAKT

  Specjalistyczne leczenie chorób i urazów stawu skokowego oraz stopy. Rejestracja i Konsultacje:
  tel. (22) 127-07-07.
  Rejestracja
Halluks diagnoza