JAK PRZEBIEGA WIZYTA?     WSZYSTKO O WKŁADKACH     WKŁADKI - OFERTA     WKŁADKI - CENNIK

Prawidłowa korekcja i właściwy dobór indywidualnych wkładek ortopedycznych są możliwe tylko po wcześniejszym przeprowadzeniu zaawansowanego i dokładnego badania stóp przez specjalistę fizjoterapii.

Jak wygląda wizyta w pracowni doboru indywidualnych wkładek ortopedycznych w Poradni Chorób Stopy?

Przykładając ogromną wagę do prawidłowej diagnostyki i korekcji chodu, nie wyobrażamy sobie doboru wkładek ortopedycznych i ich optymalnego dostosowania do potrzeb pacjenta bez szczegółowo przeprowadzonego, wielostopniowego badania stóp. Zawsze również w razie potrzeby mamy możliwość skorzystania z pomocy diagnostycznej i konsultacji z naszymi specjalistami ortopedii.

1. Proces indywidualnego doboru wkładek rozpoczyna się szczegółowym wywiadem dolegliwości bólowych, problemów z doborem obuwia itp. Wytłumaczy również sposób przeprowadzanym przez magistra fizjoterapii, który będzie zadawał pytania dotyczące podparcia i działania wkładek Formthotics w konkretnych schorzeniach stóp.

2. Drugim etapem wizyty jest przeprowadzenie przez fizjoterapeutę specjalistycznego, palpacyjnego badania stóp – tzw. badania manualnego. Pozwoli ono ocenić c specjaliście stan i funkcję Państwa stóp oraz zdiagnozować, gdzie i dlaczego występują dolegliwości bólowe. Badanie manualne pozwala również na wykonanie kilku testów klinicznych (np. Jack’a, Muldera, test szuflady) by ocenić struktury otaczające staw, siłę mięśniową, zakres ruchomości i stabilność stawów skokowych, koślawość kolan i ułożenie miednicy, co ma duże znaczenie przy odpowiednim doborze wkładek ortopedycznych.

3. Kolejnym etapem wizyty jest ciąg dalszy badania, które następnie przeprowadzane jest na podoskopie. Badanie podoskopowe pozwala na ocenę ustawienia tyłostopia, wysklepienia stóp i powierzchni ich kontaktu z podłożem. Badanie umożliwia także diagnostykę kształtu stóp, miejsc najbardziej obciążanych oraz innych schorzeń podologicznych.

4. Po badaniu statycznym stóp na podoskopie, trzecim etapem diagnostyki jest dynamiczne badanie komputerowe stóp. Badanie to jest przeprowadzane na profesjonalnej platformie pedobarograficznej z rozbiegiem długim na 6 m, jego długość ma duży wpływ na prawidłowy wynik badania. Pacjent wtedy ma za zadanie swobodnie przechadzać się po chodniku platformy oraz przebiec kilka kroków – w tym czasie komputer odwzorowuje spodnią stronę stóp Pacjenta, mającą kontakt z podłożem.
Dynamiczne badanie komputerowe stóp jest ogromnie pomocne w doborze i korekcji wkładek ortopedycznych, gdyż daje nam informacje o tym jak pracuje stopa podczas ruchu. Samo badanie statyczne (podoskopowe) często nie jest wystarczające, gdyż nie umożliwia obserwacji stóp podczas chodu, a jedynie na stojąco.


5. Po zakończonych testach na platformie pedobarograficznej, fizjoterapeuta na swoim komputerze otrzymuje wynik badania komputerowego stóp. Prawidłowe zinterpretowanie wyniku przez doświadczonego fizjoterapeutę pozwala na zbadania takich parametrów jak: rozkład nacisków na podeszwową stronę stopy, czas obciążania kończyny w poszczególnych fazach chodu, zakres ruchu w stawie podskokowych podczas przemieszczania się oraz droga jaka pokonuje środek nacisku.

6. Postawienie odpowiedniej diagnozy dla każdego Pacjenta łączy się z wynikami przeprowadzonych wcześniej badań ? badania manualnego, podoskopowego oraz komputerowego stóp. Po analizie otrzymanych wyników magister przystępuje do wyrobu wkładek i nadaniu im odpowiedniej korekcji – Pacjent otrzymuje gotowe wkładki „od ręki”, podczas pierwszej wizyty!

7. Gotowe wkładki Formthotics różnią się od siebie grubością, stopniem amortyzacji i indywidualną korekcją – nie ma na świecie dwóch osób, które będą miały identycznie dobrane wkładki ? każda ludzka stopa jest inna. Dzięki zaawansowanym badaniom stóp każda para wkładek jest „personalizowana” do potrzeb i schorzeń danego Pacjenta.


 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • KONTAKT

  Specjalistyczne leczenie chorób i urazów stawu skokowego oraz stopy. Rejestracja i Konsultacje:
  tel. (22) 127-07-07.
  Rejestracja