Ludzka stopa jest niezwykle skomplikowanym organem o złożonej biomechanice. Składa się z 26 kości, 33 stawów oraz licznych więzadeł, mięśni. Jej zadaniem jest nie tylko efektywny chód ale również amortyzacja wstrząsów oraz dostosowywanie się do nierówności terenu. Z powodu niezwykle skomplikowanej budowy oraz złożonej funkcji, w obrębie stopy występuje duża ilość różnorodnych chorób. Są to wrodzone i nabyte deformacje, zmiany przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowe, neuralgie, rozmaite urazy oraz wiele innych. Dlatego w krajach Europy Zachodniej już kilkadziesiąt lat temu zaczęto zdawać sobie sprawę że stopa i staw skokowy wymagają specjalnego podejścia. Stwierdzono że chirurgia stopy tak znacznie różni się od ogólnej ortopedii, że osiągnięcie dobrych wyników leczenia wymaga wąsko wyspecjalizowanych specjalistów. Dlatego zaczęły powstawać oddziały chirurgii stopy i stawu skokowego. Poradnia Chorób Stopy jest odpowiedzią na szerokie zapotrzebowanie na taki ośrodek w Polsce. W obrębie Poradni Chorób Stopy przyjmują specjaliści ortopedzi traumatolodzy z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu zachowawczym oraz operacyjnym chorób i urazów stopy i stawu skokowego.

Nasze Motto:

Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki.

Leonardo da Vinci

Aktualności - Ortopedia i Chirurgia:

  • 02 SIE 17
  • 0
  Rozpoczynamy współpracę z chirurgiem ręki

  Rozpoczynamy współpracę z chirurgiem ręki

  Uprzejmie informujemy, że wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów wymagających specjalistycznego leczenia rozpoczynamy współpracę ze specjalistą, ortopedą w zakresie chirurgii ręki dr Olafem Szubą, który konsultuje Pacjentów w jednej z naszych lokalizacji przy Ulicy Bartniczej 4a Warszawa Targówek. Więcej na temat dr Olafa Szuby pod linkiem: http://poradniastopy.pl/personel-poradnia/#gallery-details-11795 Aby umówić się na wizytę prosimy o kontakt

  • 08 LIP 17
  • 0
  Artykuł podolog Ewy Kopaczewskiej w prasie branżowej

  Artykuł podolog Ewy Kopaczewskiej w prasie branżowej

  Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa podolog Ewy Kopaczewskiej, który ukazał się w magazynie LNE.  

  • 04 LIP 17
  • 0
  Dr Artur Pisarski na szkoleniu w Monachium

  Dr Artur Pisarski na szkoleniu w Monachium

  W dniach 30.06-01.07 dr Artur Pisarski uczestniczył w szkoleniu z zakresu rekonstrukcyjnych technik operacyjnych stawu skokowego i stopy w ramach International Foot&Ankle Mega Course Arthroscopy, Fore-, Mid- and Hindfoot Surgery ArthroLab? w Monachium. Doktor mógł poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu chirurgii stopy i stawu skokowego.

  • 29 CZE 17
  • 0
  Problem techniczny z centralą, podajemy kontakty bezposrednie

  Problem techniczny z centralą, podajemy kontakty bezposrednie

  Szanowni Państwo, Informujemy, że wystąpił problem techniczny z naszą centralą telefoniczną. W związku z tym podajemy bezpośrednie kontakty do rejestracji Pacjentów: – konsultacje 660-288-244, – rehabilitacja 666-883-193, – podologia, wkładki 660-506-102. Przepraszamy za utrudnienia.

Zdiagnozuj swoją chorobę:

Halluks diagnoza

Tu nas znajdziesz:

Zaproponuj nas znajomym:

ul. Bartnicza 4a, 03-358 Warszawa