• Artroskopia

  Artroskopia

  Artroskopia jest małoinwazyjną metodą operacyjną stawów. W przypadku stawu skokowego standardowo wykonuje się dwa lub trzy porty czyli małe około 5 mm nacięcia. Przez te nacięcia do stawu wkłada się kamerę dzięki której obserwuje się wnętrze stawu na ekranie monitora. Przez drugie nacięcie wkłada się różne narzędzia potrzebne do wykonania operacji. Artroskopia stawu skokowego może być zarówno diagnostyczna jak i operacyjne. Artroskopię diagnostyczną stosuje się w przypadku braku rozpoznania przy przewlekłych dolegliwościach bólowych stawu. Obecnie przy rozwoju obrazowych technik diagnostycznych jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa coraz rzadziej artroskopia jest wykorzystywana w celach diagnostycznych.

  Obecnie wykonuje się głównie artroskopie operacyjne mające na celu wyleczenie choroby. Za pomocą artroskopii można usunąć przerośniętą błonę maziową, wyrośla kostne (osteofity) występujące w obrębie stawu, usunąć ciało wolne, wykonać leczenie ubytków chrząstki stawowej.

  Tagi: artroskopia stawu skokowego

   

  Czy wiesz że...?

  Obecnie wykonuje się głównie artroskopie operacyjne mające na celu wyleczenie choroby.

  Dodaj komentarz →
 • MY W MEDIACH

  Specjaliści z Poradni Chorób Stopy są bardzo często zapraszanymi gośćmi w roli ekspertów, przez telewizję, prasę oraz rozgłośnie radiowe.
  Czytaj więcej
 • DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego.
  Czytaj więcej
 • LECZENIE HALUKSÓW

  Stosujemy nowoczesne metody operacyjne, bez konieczności unieruchomienia w gipsie, używamy najlepszych tytanowych implantów.
  Czytaj więcej